Jak znaleźć wypożyczalnię samochodów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mikelos1980

Czytano: 1211 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 637 | Data: 08.04.14 | 0 komentarzyKażdy z nas może mieć kiedyś okazję aby wynająć samochód. Na rynku działa wiele firm, które mogą nam zaoferować te usługi. Firm, które działają lokalnie oraz takich, które mają swoje siedziby praktycznie w każdym kraju. Co zrobić aby nie zginać w gąszczu informacji o nich?


Jak znaleźć tę najlepszą i gdzie wynająć samochód kiedy będziemy tego naprawdę potrzebowali? W wielu przypadkach i sytuacjach ludzie decydują się na wynajęcie samochodu. Jednym z najbardziej popularnych jest urlop spędzany za granicą. Często z oferty jakie ma wypożyczalnia samochodów korzystają turyści, którzy udają się gdzieś na wakacje samolotem. Wykupując wycieczkę w biurze podróży możemy liczyć na transfer z portu lotniczego do naszego hotelu aczkolwiek na tym właściwie się kończy nasza przygoda z transportem w danym kraju.

Owszem, możemy starać się korzystać z komunikacji publicznej ale nigdy w sumie nie wiadomo jak to z tym jest. Możemy również wykupić wycieczkę w jakimś lokalnym biurze podróży oferującym zwiedzanie okolicy. Jeżeli jednak ruszymy trochę głową i zbierzemy kilka osób koszt wynajęcia samochodu może okazać się o wiele niższy niż wykupywanie właśnie takiej wycieczki. Dodatkową zaletą posiadania własnego samochodu w czasie wakacji jest fakt, że nikt nas nie pogania jeśli chodzi o zwiedzanie. Nie mamy napiętego harmonogramu i w jednym miejscu możemy spędzić tyle czasu ile chcemy - zwłaszcza jeśli to miejsce wyjątkowo nam się spodobało.

Obok turystów, którzy wybierają się za granicę mamy również mieszkańców, którzy samochodu nie mają a w ciągu dnia muszę na przykład załatwić wiele spraw. Wtedy pożyczają auto na dzień lub dwa i wszystko udaje im się załatwić szybciej niż gdyby mieli korzystać z komunikacji publicznej. Również klientami wypożyczalni stają się firmy. Zarówno małe jak i duże zaczęły widzieć sens w wynajmie samochodów dla swoich pracowników. Nie mówimy tu oczywiście o firmach, które potrzebują stałej floty a o takich, które dopiero się rozwijają i samochód potrzebny jest im na krótki okres.

Również zagraniczne firmy, które prowadzą projekty np. w Polsce lub w jakimkolwiek innym kraju korzystają nawet z wynajmu długoterminowego. Wysyłając swoich przedstawicieli do projektów na kilka miesięcy nie opłaca im się po prostu kupowanie samochodu i załatwianie wszelkich formalności. Wolą auto wynająć i nie martwić się o serwis czy inne rzeczy. Po prostu wsiadają i jadą.  Jak więc znaleźć dobrą firmę i gdzie jej szukać. Powiedzmy, że ktoś z nas wybiera się do Australii. Trafia do Sydney i wie, że będzie potrzebował samochodu na kilka dni lub tygodni. Jeszcze będąc w swoim kraju może on szukać możliwości wynajęcia auta w tym regionie. I wcale nie musi szukać po stronach w Australii. Może szukać wynajmu w języku polskim jako, że na rynku działa kilka firm - brokerów, pośredniczących w wynajmie samochodów.

Firmy te współpracują z setkami wypożyczalni na całym świecie i mają dostęp do wielu ofert tak więc na nasze sprecyzowane zapytanie o wynajem w konkretnym miejscu i terminie znajdą nam najtańszy samochód odpowiadający naszym wymaganiom. Wracając do Sydney możemy wpisać w wyszukiwarce na przykład wypożyczalnia samochodów Sydney albo po prostu tani wynajem samochodów - bo jak wspomniałem wcześniej firmy działają globalnie i ta, która nam załatwi wynajem w Sydney może nam znaleźć również wynajem w Londynie, Chicago czy Tokio. Dzięki właśnie takim pośrednikom możemy liczyć na tani wynajem aut. Wiele osób zastanawia się przecież, że to nie możliwe. Ale faktem jest, że właśnie tacy pośrednicy mają bardzo często niższe ceny niż nawet wypożyczalnia, z której potem możemy samochód odebrać.
Podpis


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.