Na drugą półkulę czy w obrębie kraju?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 634 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 310 | Data: 20.05.13 | 0 komentarzyTo ostatni moment, aby zaplanować sobie jeszcze tegoroczny, letni wypoczynek. Biura podróży prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych wycieczek, ale wiele osób rozważa także urlop na własną rękę.


W niektórych przypadkach warto oczywiście korzystać z propozycji, jakie przedstawia zaufane biuro turystyczne, zwłaszcza atrakcyjnych cenowo last minute czy first minute. Zdarza się bowiem że wszelkie koszty wakacji będą niższe niż gdybyśmy dokładali samodzielnych starań o tanie noclegi, wyżywienie i transport. Dotyczy to na przykład takich krajów jak Chorwacja czy Grecja, w których (zwłaszcza na prowincji) koszty codziennego egzystowania są porównywalne, a niekiedy niższe w porównaniu z Polską. Nie da się jednak zaprzeczyć że to wyprawy stosunkowo dalekie i trudno niwelować tutaj wydatki na samą podróż.

Egzotyczne wycieczki to oferta przezde wszystkim dla osób, które dobrze poznały już uroki swego kraju, państw ościennych oraz najciekawszych zakątków Europy. Wówczas rzeczywiście mógłby znużyć kolejny wyjazd nad Morze Śródziemne czy w inne tego rodzaju najpopularniejsze rejony. Jeśli chodzi więc o dalsze wyprawy, szczególnym zainteresowanie cieszą się ostatnio wśród zamożniejszej klienteli Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dominikana oraz Kuba. Zaś wśród krajów zdobywających dopiero uznanie turystów, można wymienić na przykład Uzbekistan, Koreę Południową i Wenezuelę.

W najgorszej sytuacji są chyba osoby, które objechały cały świat i czują się znużone praktycznie każdą propozycją. Im zaproponować można chyba powrót do źródeł czyli odkrywanie na nowo najbliższej okolicy lub... oczekiwanie na moment, w którym powszechnie dostępna będzie turystyka kosmiczna. Na to musimy poczekać jednak jeszcze parę ładnych lat. Warto jednak zawczasu gromadzić odpowiednie oszczędności oraz pracować nad kondycją fizyczną i psychiczną. Nawet fortuna bowiem nie wystarczy, jeśli nie przejdziemy stosownych testów. Dobre zdrowie przyda się również na co dzień i w czasie mniej wymagających eskapad w ziemskich warunkach.
Podpis

Marcin


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.