Sposób na udane wczasy bez stresu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: instalgren1

Czytano: 716 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 686 | Data: 06.06.13 | 16 komentarzySłyszy się obecnie praktycznie na każdym kroku, że to czy tamto biuro podróży splajtowało, że ludzie utknęli gdzieś za granicą i często na własny koszt muszą się z takich miejsc wydostać. Jest jednak sposób żeby tego uniknąć.


Oczywiście najprostszą metodą uniknięcia takich problemów jest wybranie wakacji w kraju. Jednak w Polsce jak jest każdy wie i z pogodą bywa różnie więc nie da się nic zaplanować na pewno. Przesiedzenie tygodnia w domku nad morzem z powodu deszczu jest rzecz jasna mało atrakcyjne. Łatwiej jest kiedy mamy ograniczoną ilość czasu i w grę wchodzi wypad weekendowy. Wtedy można poczekać do ostatniej chwli i wiedząc jaka jest pogoda zaplanować coś spontanicznie. Z reguły jednak 2 dni to za mało żeby myśleć o wypadzie z południa na północ kraju mimo to Polska jest tak bogata w ciekawe miejsca praktycznie wszędzie, że nie ma to aż takiego znaczenia - zawsze da się coś wymyślić.

Tak czy inaczej wakacje nad ciepłym morzem z piaszczystą plażą są pokusą na tyle dużą, że ten kto raz ich posmakował będzie chciał to powtórzyć. Co więc zrobić w takim przypadku? Warianty są dwa. Pierwszy to biuro podróży, które w chwili obecnej jest loteryjne. Jeżeli mają to być wczasy w kraju należącym do Unii Europejskiej to problem jest mniejszy i obawy także gdyż łatwiej zorganizować powrót w przypadku bankructwa biura. Większym problemem będą wakacje w krajach afrykańskich jak Egipt czy Tunezja lub azjatyckich jak Turcja choć teoretycznie to jeszcze Europa. Tam ryzyko jest znacznie większe. Mimo to pozostaje jeszcze wariant drugi. Jest nim zorganizowanie wyjazdu samemu. Tutaj jednak pojawia się szereg spraw, które trzeba ogarnąć i załatwić samemu.

Pierwszą i chyba najważniejszą przeszkodą czy też barierą jest język. Aby zarezerwować hotel czy załatwić jakieś wycieczki czy transport konieczna jest znajomość języka obcego oczywiście najlepiej języka urzędowego danego kraju jednak w większości przypadków znajomość angielskiego czy niemieckiego powinna załatwiać sprawę. Kiedy bariera językowa nie stanowi problemu można przejść do załatwiania formalności. Część z nich da się załatwić w kraju. Zacząć trzeba od wyboru i rezerwacji hotelu czy miejsca w ośrodku turystycznym. Pamiętać trzeba, że każdy hotel będzie oznaczony przez ilość gwiazdek tak jak u nas z tą różnicą, że ich standard 3 gwiazdek to nasze 2 i tak po kolei w górę. Warto przed podjęciem decyzji poczytać jakieś opinie ludzi którzy w danym miejscu byli i mogą coś o nim powiedzieć. Wybór odpowiedniego ośrodka to połowa udanych wczasów. Kolejny krok to z pewnością transport zapewne w większości przypadków lotniczy lub autokarowy. W przypadku samolotu zazwyczaj im wcześniej kupimy bilet tym będzie on tańszy. Podobnie może być z autokarem dlatego wczesne planowanie urlopu opłaca się najbardziej. Następan rzecz jaką trzeba koniecznie załatwić to ubezpieczenie. Bez tego w razie jakichkolwiek problemów zostajemy na lodzie zdani sami na siebie i na nasz portfel, a koszty leczenia mogą być zabójcze. Dobrą praktyką jest też szczepienie przed wyjazdem do pewnych krajów zabezpieczające przed specyficznymi chorobami danego rejonu świata. Poza tymi rzeczami trzeba też zadbać o ważność dokumentów takich jak paszport. Cała reszta w zasadzie jest taka sama jak przy wczasach wykupywanych w biurach podróży. 

W zasadzie to chyba wszystkie najważniejsze kwestie jakie trzeba załatwić aby pojechać na wymarzone wczasy. Dobrze jest wcześniej jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach i prawach panujących w danym miejscu co ułatwi nam pewne sprawy i pozwoli uniknąć nieprzyjemności i nieporozumień. Mimo wszystko żeby jednak samemu załatwić sobie wakacje potrzebny jest czas i umiejętność dotarcia do informacji i załatwienia formalności. Nie każdy ten czas i predyspozycje ma więc pewnie dla części osób ten wariant po prostu nie wczodzi w grę. Wtedy najlepiej korzystać z usług biur sprawdzonych, długo będących na rynku i cieszących się dobrą reputacją. Nie gwarantuje to jednak niczego bo i potentaci już upadali. Tak czy inaczej zawsze w ostateczności zostaje wyjazd do wujka na wieś :)
Podpis

Instal Greń - instalacje grzewcze i sanitarne


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.