Ubezpiecz się na wypadek wakacji

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 525 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 359 | Data: 16.07.12 | 0 komentarzyWakacje mają być czasem beztrosko spędzonym w gronie rodziny lub przyjaciół. Aby nic nie zakłóciło dobrej zabawy i relaksu trzeba być zapobiegliwym i przezornym. Warto wcześniej ubezpieczyć się, aby konsekwencje różnych nieprzewidzianych sytuacji nie dały się ostro we znaki.


Jeśli wybierasz się na wakacje własnym samochodem, nie możesz zapomnieć o OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, więc jeśli termin twojej polisy zbliża się ku końcowi, koniecznie wykup następną przed wyjazdem. Jeśli wybierasz się do krajów nienależących do Unii Europejskiej, wykup u ubezpieczyciela zieloną kartę, która jest potwierdzeniem posiadania ważnego OC. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dodają zielona kartę gratis do OC. Być może masz ją gdzieś w szufladzie. Jeśli lubisz czuć się wyjątkowo komfortowo i bezpiecznie, kup polisę AC, która uchroni cię przed skutkami kradzieży auta, stłuczki spowodowanej z twojej winy a także zniszczenia samochodu przez żywioły. Kobietom poczucie bezpieczeństwa da pakiet Assistance, czyli pomoc w nagłych wypadkach – na przykład holowanie, znalezienie noclegu i alternatywnego środka transportu w przypadku, gdy uszkodzenie auta jest tak duże, że uniemożliwia dalszą podróż.

Jeśli wolisz dotrzeć na miejsce wypoczynku samolotem, koniecznie ubezpiecz bagaż. Chodzi o bagaż rejestrowany, czyli ten, który jest przewożony w luku bagażowym. Czasami zdarza się, że na lotnisku bagaż ginie. Ubezpieczenie pokryje koszty zagubionego lub skradzionego bagażu, chyba że powstało ono w winy ubezpieczonego. Czasami ubezpieczenie bagażu jest w pakiecie razem z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Zdrowie jest najważniejszą wartością, dlatego nie możesz wyjeżdżać na zagraniczne wakacje bez ubezpieczenia. Podróżując po krajach Wspólnoty Europejskiej, nie musisz posiadać prywatnego ubezpieczenia wykupowanego w towarzystwie ubezpieczeniowym. Wystarczy, że masz przy sobie kartę EKUZ. Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, do której prawo ma każdy, kto odprowadza składkę na ubezpieczenie zdrowotne lub jest objęty ubezpieczeniem jako członek rodziny osoby odprowadzającej składkę. Ubezpieczenie obejmuje również osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne. Kartę EKUZ uzyskuje się w wojewódzkim oddziale NFZ za okazaniem dokumentu potwierdzającego, że jest się osobą, której przysługuje ubezpieczenie. Posiadanie karty uprawnia do skorzystania z opieki medycznej w każdym kraju unii, w przypadku nagłej potrzeby. Nie dotyczy to natomiast żadnych zaplanowanych zabiegów medycznych.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.