Ruch to zdrowie!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 349 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 341 | Data: 28.07.14 | 0 komentarzyLekarze oraz media od dawna zachęcają nas do spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Czy warto skorzystać z porad tych, którzy twierdzą, iż aktywność fizyczna może okazać się najlepszym sposobem na długie i szczęśliwe życie? Dlaczego warto systematycznie ćwiczyć?


Bo ruch to zdrowie, a każda aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele zalet. Jakich? Jest ich wiele.

 

Aktywność fizyczna to szansa na zachowanie odpowiedniej masy ciała i zgrabnej sylwetki. To również najlepszy sposób na cieszenie się kondycją i dobrą formą do późnej starości. Osoby, które systematycznie ćwiczą, dłużej cieszą się sprawnością fizyczną oraz umysłową. Wiadomo przecież, że ruch (a szczególnie ruch na świeżym powietrzu) to najlepsza szansa na dotlenienie całego organizmu.

 

Zyskuje na tym i mózg, który po otrzymaniu odpowiedniej porcji tlenu może sprawniej pracować. Systematycznie uprawiany sport jest szansą dla każdego, kto chce cieszyć się dobrą formą. Z jakich metod warto skorzystać? Eksperci zalecają, by wybierać dla siebie taki sport, który będzie sprawiał wiele przyjemności. Trening ich zdaniem wcale nie musi być intensywny. Najważniejsze, by był systematyczny i by osoba ćwicząca nie zniechęciła się zbyt szybko. Każda forma aktywności fizycznej wiąże się z korzyściami dla zdrowia i urody.

 

Dla jednych idealnym sportem jest bieganie, inni preferują marsze. Są osoby, które doskonale radzą sobie na siłowi, są i tacy, dla których najlepszym miejscem na ćwiczenia jest basen. Jazda na rowerze lub piesze wycieczki, zajęcia w klubie fitness lub codzienna, domowa gimnastyka. Nie ważne jak i gdzie, ważne, by ruszać się systematycznie i czerpać radość z wybranej przez siebie formy aktywności fizycznej. To najprostsza droga do dobrej formy i zgrabnej sylwetki.

 

Możemy także, jeśli naprawdę nie mamy czasu w tygodniu (praca, dom, obowiązki) zagospodarować weekend tak, żeby było w nim jak najwięcej miejsca dla ciekawych aktywnych inicjatyw. Najlepiej wyjechać z miasta i zaszyć się w górach, tam można zorganizować ciekawe wycieczki dla aktywnych, mogą być trudniejsze, ale też łatwiejsze. Nie jest to żaden wyścig, każdy dobiera sobie stopień trudności do własnych potrzeb. Każdy własnym tempem może korzystać z aktywnego trybu życia.
Podpis

Hania007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.