Wybieramy najlepszą latarkę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 549 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 349 | Data: 25.01.13 | 0 komentarzyW każdym domu znajdziemy ich co najmniej kilka sztuk, w razie braku prądu to po nie sięgamy jako pierwsze, bez nich strach wejść do ciemnej piwnicy – mowa oczywiście o latarkach.


Wybór i zakup odpowiedniej latarki to nie lada sztuka. Na rynku funkcjonuje co najmniej kilkudziesięciu producentów tego sprzętu, nie mówiąc o latarkach z Chin czy Tajwanu, które można nabyć już od kilku złotych. Wyróżniamy także sporo odmian latarek, które to ewaluowały z biegiem lat. Tak też wyróżniamy: akumulatorowe, na baterie, symbiany, diodowe, LED-owe czy androidy. Mogą być wykonane z plastiku, metalu, drewna lub innego tworzywa. Latarek używa się w domach oraz wykonując pewne zawody, jak górnik, policjant, strażak, rybak, strażnik, dozorca i w wielu, wielu innych. Jest jednym z najpopularniejszych źródeł światła.


Latarki są rodzajem lampy, która emituje światełko punktowe. Źródłem światła z reguły jest bateria, chociaż coraz popularniejsze stają się zasilane prądem, posiadające akumulatory do ładowania. W latarce światło jest skupiane za pomocą parabolicznego reflektora. Wszystkie elementy składowe latarki połączone są w jednym obiegu i umieszczone w małej, przystosowanej do dłoni obudowie. Starsze modele posiadały małe żaróweczki, teraz preferuje się latarki LED-owe, wytrzymalsze, działające dłużej i dające lepsze, wyraźniejsze światło.


Kupując latarkę musimy zastanowić się do jakich celów będzie służyła. Do domowego użytku nie powinna być droga, ale preferuje się taki model, który będzie można podładować, a więc z akumulatorkiem, w innym wypadku, poza latarką musimy zakupić zapas baterii. Nie są one drogie, a w domowych warunkach sprawdzą się idealnie. Do celów zawodowych poleca się latarki trwalsze, wydajniejsze, z mocnych, niezniszczalnych materiałów. Każdy z zawodów ma swoje parametry i takie też latarki są kupowane. Wiadomo, że co zawód to inne wymagania. Latarka górnika z pewnością będzie różniła się od modelu policjanta. Na kształt, wielkość i parametry mają wpływ głównie warunki pracy. W takich sytuacjach cena nie powinna grać roli, i kupować powinniśmy te lepsze i droższe modele.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.