Coraz chętniej poznajemy nieznane

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pure-poison

Czytano: 361 razy | Kategoria: Wycieczki zagraniczne | Ilość słów: 417 | Data: 27.02.13 | 0 komentarzyPrzez wiele lat najpopularniejszymi kierunkami wypraw urlopowych Polaków były europejskie kraje śródziemnomorskie. Opcja ta była tak atrakcyjna ze względu na to, że panuje tam o wiele bardziej przyjazna pogoda niż w Polsce, a dodatkowo nie są to tereny bardzo odległe.


bangkok.jpg

W tym momencie sytuacja jednak ulega coraz większym zmianom. Okazuje się bowiem, że naprawdę dużym powodzeniem cieszą się również bardzo odległe wyprawy do krajów, których jeszcze dobrze nie znamy.

To właśnie chęć poznania odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania sprawia, że decydujemy się na tak odległe podróże. Chcemy wiedzieć coraz więcej, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest samodzielne sprawdzenie wszystkiego, o czym dowiedzieliśmy się z książek czy filmów. Właśnie taki sposób myślenia otwiera przed ludźmi nowe horyzonty i daje im szansę na przeżycie niezapomnianych przygód. Okazuje się również, że jednym z państw, które odwiedzamy coraz chętniej i częściej jest Tajlandia.


Zupełnie inna kultura

Państwo to leży tysiące kilometrów od Polski i można powiedzieć wręcz, że życie tam różni się od życia w Polsce właściwie wszystkim. Ogólne zasady wyznawane przez ludzi są oczywiście podobne na całym świecie i pewne wartości nie zmieniają się bez względu na miejsce na kuli ziemskiej, w którym się znajdujemy, jednak Tajlandia niezmiernie różni się nie tylko od naszego kraju, ale w ogóle od standardów europejskich. Jednak to właśnie ze względu na tę odmienność jest dla nas tak atrakcyjna. Możemy podziwiać tu bowiem niezwykłe zabytki, których nie spotkamy na starym kontynencie, mamy również możliwość spróbowania orientalnych potraw tradycyjnej tajskiej kuchni, z którą nie mogą równać się dania serwowane nam przez restauracje europejskie. Ważną informacją dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad tym, czy zdecydować się na tego typu wyjazd jest również fakt, że bardzo popularne są ostatnio bilety lotnicze do Bangkoku, które sprawiają, że marzenia o takiej wyprawie mogą stać się rzeczywistością.

Kraj pełen sprzeczności

Zwiedzając Tajlandię powinniśmy zobaczyć jej największe miasta oraz najcenniejsze zabytki. Nie możemy jednak zapomnieć również o tym, że obok wielkich, bogatych skupisk miejskich nadal funkcjonują tu maleńkie, biedne wioski, w których ludzie żyją zgodnie z wypracowanymi przez lata zasadami i obyczajami. Dla wielu osób możliwość spotkania się z takim życiem, jest nawet o wiele ciekawszą perspektywą niż oglądanie pomników oraz muzeów, ponieważ jest to szansa na żywą lekcję historii oraz tradycji, której nigdzie indziej nie będziemy mogli otrzymać.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.