Wypad na wakacje pod namiot – o czym pamiętać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 468 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 376 | Data: 25.04.14 | 0 komentarzyJeżeli znudziły Ci się hostele i hotele lub jeżeli po prostu chcesz spędzić więcej czasu w otoczeniu ‎przyrody, całkiem możliwe, że wypad na wakacje pod namiot jest dokładnie tym, czego ‎poszukujesz. Jak przygotować się do niego?


Wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane. ‎Wystarczy dokładnie zapoznać się z poszczególnymi wskazówkami, a następnie dostosować się do ‎nich, aby zobaczyć, że na wypad pod namiot może zdecydować się każda osoba.
Najwięcej uwagi trzeba poświęcić wyborowi namiotu. Nigdy do końca nie wiadomo, jaka będzie ‎pogoda. Nawet najlepsze prognozy nie powinny stanowić stuprocentowej gwarancji. Właśnie z ‎tego względu najlepiej jest zdecydować się na namiot solidny, wykonany z wysokiej jakości ‎materiału, dzięki czemu nawet największy deszcz nie będzie przeszkodą ku temu, aby komfortowo ‎spędzić noc. Dość ważna jest także wielkość namiotu. Poszczególne sklepy starają się bardzo ‎rozbudować swoją ofertę, prezentując zainteresowanym osobom namioty nawet dla czterech czy ‎pięciu osób. Im większa powierzchnia namiotu, tym z reguły wyższa jest jego cena i większa waga. ‎Najlepiej zdecydować się na taki, który okaże się najbardziej funkcjonalny i zagwarantuje ‎odpowiednie poczucie komfortu pod każdym względem.
Ważną rolę odgrywa także śpiwór i karimata, które powinny znaleźć się wśród wszystkich ‎elementów wyposażenia osoby decydującej się na wakacje pod namiotem. Latem można ‎zrezygnować z zakupu śpiwora solidnego i sprawdzającego się nawet w niskich temperaturach. ‎Najważniejsze, aby łatwo go transportować – mówiąc w skrócie, im mniej miejsca zajmuje, tym ‎lepiej. Sklepy oferują różne rodzaje karimat. Latem sprawdzi się na pewno każda, która posiada ‎folię termoizolującą, gwarantującą ciału możliwość utrzymywania odpowiedniej temperatury.

Nie powinno się także zapominać o jedzeniu oraz podstawowych naczyniach. Jeżeli jest to wyjazd ‎kilkudniowy, można zrezygnować z zabrania kuchenki gazowej. Zawsze natomiast warto mieć ze ‎sobą nóż, widelec i łyżkę, a także smaczne jedzenie, które przyda się podczas piknikowania i ‎spędzania czasu przy ognisku. Dobrze jest także mieć ze sobą sporo wody – nigdy do końca nie ‎wiadomo, w jakiej odległości będzie znajdował się najbliższy sklep. Nawet działające od wielu lat ‎nie zawsze potrafią zagwarantować dostęp do atrakcyjnych produktów spożywczych i wody, która ‎nadawałaby się do picia bez przegotowania.


Podpis

Jeśli wybierasz się pod namiot w okolice Władysławowa, to w razie złej pogody zawsze możesz wynająć pokoje gościnne w tym mieście - http://www.letnik.pl/Władysławowo/Pokoje%20Gościnne


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.