Zimowe kierunki wyjazdów Polaków

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 538 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 333 | Data: 18.01.15 | 0 komentarzyFerie zimowe to przede wszystkim góry i tam wyjeżdża zdecydowana większość osób, które w ciągu ostatnich lat decydowały się spędzić okres ferii zimowych poza domem. Nie jest to jednak jedyny kierunek, w którym się wybieramy.


Polskie góry
Polskie góry warto polecać wszystkim turystom zwłaszcza teraz, ponieważ napaść Rosji na Ukrainę spowodowała potężne kłopoty gospodarcze agresora, których jednym ze skutków jest dramatyczny upadek wartości rubla. Co nam i naszym górom do tego? Rosjanie byli ważnymi dla górali turystami, ponieważ zostawiali dużo pieniędzy. Teraz pustkę po nich trzeba wypełnić, mocno wzrosła konkurencja i dzięki temu spadły ceny. Za zdecydowanie mniejsze pieniądze można się obecnie zatrzymać w lepszych niż zwykle ośrodkach, a nawet ceny w restauracjach są niższe. Grzechem byłoby nieskorzystanie z takiej oferty tym bardziej, że cały czas rozwija się nasza zimowa infrastruktura. Mowa tutaj nie tylko o obiektach narciarskich, ale także o miejscach przyjmujących gości na święta i na Sylwestra, które przecież nie znikają zaraz na początku roku.
Zagraniczne góry

Trochę bardziej zamożne osoby mogą sobie pozwolić na wyjazdy w zagraniczne góry. Jeśli jest to wyjazd rodzinny, warto pomyśleć o takim miejscu, gdzie nie tylko będzie można cały dzień jeździć na nartach, ale także pozwiedzać czy udać się do opery. Dzieci nie są w stanie szusować cały dzień i po prostu szybko się zmęczą, po czym trzeba będzie siedzieć resztę czasu w hotelu. Dobrym pomysłem jest zwłaszcza Austria, kraj górzysty, gdzie ośrodki narciarskie są po prostu zwykłymi, dużymi miastami.
Ciepłe kraje
Coraz częściej ferie zimowe stają się dla nas okazją do zagrzania się trochę w cieplejszych miejscach globu. Na razie jest to oczywiście cały czas margines wszystkich wyjazdów, ale coraz częściej Afryka Północna staje się miejscem spędzania zimowego urlopu. Europejskie kraje Śródziemnomorskie też się do tego celu nadają, ale trzeba pamiętać, że bardzo ciepło tu nie będzie, a w dodatku jest to dla Morza Śródziemnego okres deszczowy.


Podpis

Ciekawe miejsca do wyjazdu znajdziesz w przewodnikach: http://bestmap.pl/pl/przewodniki


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.