Place zabaw dla dzieci

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Selena86

Czytano: 818 razy | Kategoria: Dla dzieci | Ilość słów: 285 | Data: 30.10.12 | 0 komentarzyBardzo często plac zabaw daje wytchnienie rodzicom, a ich dzieciom dużą dawkę ruchu, okazji do zabawy i spotkań ze znajomymi. Bez placów zabaw zdecydowanie byłoby nudno, a są one coraz ciekawsze pod względem różnorodności propozycji zabawek.


I chociaż wielu rodziców drży o zdrowie swoich dzieci, gdy widzi, jak beztrosko wspinają się, bujają, zwisają głową w dół z drabinek, to jednak przeciętny producent placów zabaw dba o to, by maluchy były jak najbardziej bezpieczne. Huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie czy piaskownice mają służyć zabawie, ale także rozwojowi całego ciała dziecka, jego umiejętnościom fizycznym, umysłowym, jak i interpersonalnym.

Wystarczy wspomnieć o takich zabawach jak przechodzenie po balach podwieszonych na łańcuchach. Warto zachęcać do chodzenia po nich te dzieci, które często się potykają, czyli mają słabo ukształtowany zmysł równowagi. Im więcej ćwiczeń, tym lepiej i w żadnym innym miejscu, jak na placu zabaw dziecko nie będzie miało okazji do takiego świetnego treningu. Inny sposób na ćwiczenie równowagi u dzieci to zjeżdżalnie na zjeżdżalni. Dzieci wchodząc na wysokie wieżyczki ze zjeżdżalniami, przekraczają własne granice, przyzwyczają się do ruchu i nagłej zmiany wysokości. Balansują ciałem w odpowiedni sposób i starają się nie spaść na końcu pupą na ziemię. Przy niebezpieczeństwie upadku łapie więc równowagę, przyjmuje bezpieczną dla siebie pozycję. Huśtawki w formie bujawek na sprężynie są jednymi z najbardziej uwielbianych przez dzieci. Maluchy panują nad tempem bujania, wykonują ruchy w tył i w przód ucząc się jednocześnie zachowań swojego ciała, eksperymentując z tempem ćwiczeń, dowiadują się, ile potrzebują użyć siły, by się bujać. Place zabaw są więc prawdziwym centrum rozwoju, bez którego maluch nie będzie dobrze funkcjonował w przedszkolu, szkole.
Podpis

Producent placów zabaw


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.