Zabawki ogrodowe

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 530 razy | Kategoria: Dla dzieci | Ilość słów: 450 | Data: 13.06.13 | 14 komentarzyDla dzieci zabawki są tak ważne, tak jak dla dorosłych chociażby telefon komórkowy, czy iPad. Zabawkami dziecięcymi są pluszaki, misie, piłeczki, czy klocki drewniane.


 Do tego dochodzą różne niezwykłe przedmioty mające swoje zastosowanie na zupełnie innym polu, czyli garnki, słoiczki, buty rodziców, starszego rodzeństwa i tak dalej... Dorośli również pozostają dziećmi- troszkę bardziej wyrośniętymi. Jednak w tym przypadku mianem zabawki nazwać można gadżeciarskie produkty, sprzęt elektroniczny, ekskluzywne auto, czy wiele innych dodatków np. biżuteria dla kobiet.  W każdym bądź razie, dzieci (te małe) i dzieci te duże (dorośli) potrzebują czegoś by zając swój czas i czerpać dużą radość z tego co mają. Z perspektywy czasu przyglądając się potrzebom dzieci można śmiało stwierdzić, że mają naprawdę maleńkie wymagania. Ich radość z otrzymania nowego samochodu, czy też lalki, misia, a może ciuchci z dodatkowymi wagonikami jest wspaniałe i ogromne. Coraz częściej się zdarza, że to rodzice ukierunkowują dziecko na złą drogę, rozpieszczając przez przekazanie przedmiotów zupełnie nie związanych z dzieciństwem. Czy ktoś z Was pamięta, jak cieszył się z zegarka na rękę otrzymanego na pierwszą komunię? No właśnie, dziś już to jest passe, teraz jest modne przekazać sporą część pieniędzy, laptopa, czy też najnowszego smartfona. Dlaczego my dorośli dopuszczamy do takiej sytuacji? Czy nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wymagania dziecka rosną po otrzymaniu takowego prezentu... W tym momencie gdy słyszę tekst: "Czasy się zmieniają!" wychodzę z siebie i staję obok. Czasy, czasami ale to my ludzie się zmieniamy. Kierujmy się tym, co powoduję odpowiedni rozwój naszego dziecka, rozwija wyobraźnię, kreatywność i uczy w najmniejszym stopniu odpowiedzialności.

Zamiast pięciolatkowi kupować najnowszy telefon, czy też notebook może warto zainwestować w zabawki z typowym przeznaczeniem dla dziecka. Dobrym sposobem jest także zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, która pozwoli na wspólne spędzenie czasu. Zabawki ogrodowe to jest to! Mianowicie z całego wachlarza zabawek ogrodowych można wybrać te najbardziej trwałe i uniwersalne czyli huśtawki, składane czy też podwieszane kosze do gry i piaskownice. Przedmioty te sprawią dziecku radość, a nam możliwość aktywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem na świeżym powietrzu. Nie starajmy się jak najszybciej wprowadzić dzieci w dorosły świat, w którym brakuję tej beztroski, radości z każdego nawet najmniejszego drobiazgu. Pamiętajmy, że świat dziecka niech będzie wypełnione radością, kolorowymi zabawkami i beztroską, której w późniejszych latach będzie coraz mniej. Dlatego obdarowywanie zabawkami naszych pociesz niech stanie się priorytetem, zawsze mogą to być te edukacyjne i interaktywne, które udoskonalą wyobraźnię, aktywność wśród dzieciaczków.
Podpis

Berney


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.