Henri Cartier- Bresson jako jeden z najbardziej znanych francuskich fotoreporterów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 290 razy | Kategoria: Twórczość | Ilość słów: 340 | Data: 11.10.13 | 0 komentarzyFrancja znana jest przede wszystkim jako kraj znakomitych artystów, kreatorów mody i dziennikarzy. Jednym z najbardziej popularnych przedstawicieli wyżej wymienionych gatunków, w tym przede wszystkim sztuki, a dokładniej fotografii, był urodzony w 2008 roku Henri Bresson.


Historia jego fotografii zaczęła się bardzo szybko. Już od samego początku wykazywał ogromne zainteresowanie sztuką, które bardzo nasiliło się, kiedy rozpoczął studia na wydziale sztuki. Wybrał malasrstwo jako swój kierunek, które następnie zaowocowało nieustannym rozwijaniem jego zainteresowań, jeżeli chodzi o fotografię. Znany jest przede wszystkim z wykorzystywania zalet aparatu Leica, który dawał mu ogromne możliwości w wielu sytuacjach, przede wszystkim w utrwalaniu najważniejszych wydarzeń, jakie akurat zachodziły we Francji i na całym świecie, gdzie akurat znajdował się on. Bresson, dzięki swojej unikalnej i niezwykle profesjonalnej twórczości, wniósł bardzo dużo nowego w świat fotografii. Przede wszystkim znany jest z fotoreportażu. Niektórzy znawcy fotografii nazywają go nawet ojcem tego gatunku, jako że jako pierwszy zaczął przedstawiać szereg swoich prac nawiązujących do tego gatunku, wykorzystujących rozmaite możliwości oraz, co najważniejsze, przedstawiających rzeczywistość  w możliwie jak najbardziej realistyczny sposób.

Bresson znany jest z bardzo wielu zdjęć, które wykonywał nie tylko dla najbardziej znanych na całym świecie artystów, w tym głównie aktorów i piosenkarzy, lecz także magazynów, zarówno amerykańskich, jak i europejskich, z którymi prowadził aktywną współpracę. Jego znakomite zdjęcia, przedstawiające najważniejsze wydarzenia na świecie, można było podziwiać w licznych magazynach, które znacząco wpłynęły na popularność tego francuskiego fotoreportera. Twórczość Bressona została doceniona na całym świecie, w tym przede wszystkim w jego rodzinnej Francji, w której można było i wciąż co jakiś czas można brać udział w zadedykowanej jego imieniu i twórczości wystawie fotograficznej. Największa z nich odbywa się w Luwrze, gdzie można podziwiać jego znakomite zdjęcia, charakteryzujące się indywidualnym stylem i charakterem, który stanowi inspirację dla wielu fotoreporterów i fotografów reprezentujących nawet całkiem odmienne dziedziny fotografii oraz innych dziedzin sztuki, w tym głównie malarstwa. 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.