O czym musi pamiętać fotograf?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 710 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 297 | Data: 28.06.13 | 13 komentarzyFotograf nie robi zdjęć wyłącznie dla siebie - jeśli fotografia to jego praca, musi pamiętać o odbiorcy. Zdjęcia stanowią dziś dokument i pamiątkę.


Fotografia coraz częściej kojarzy się nam ze sztuką, której zadaniem jest artystyczne ujęcie człowieka, jego emocji i uczuć czy stylu bycia. Dobry fotograf ma więc za zadanie zrobienie takiego zdjęcia, które spełni nie tylko oczekiwania jego czy pozującego, ale także wytycznych określających fotografię. Nie wolno mu zapominać nad czym powinien się skupić by uzyskać oczekiwany efekt, czyli nie wolno przekraczać mu granic dobrego smaku a także oszpecać swojego modela czy modelkę. Nawet jeśli jego zadaniem ma być wykonanie zwykłej fotografii do jakiegoś dokumentu, poza wymaganiami, które narzucają pewne normy, powinien pamiętać, że osoba zlecająca mu pracę będzie oceniać jej rezultat. Zadowolenie klienta przekłada się przecież na budowanie marki fotografa, dla którego każde kolejne zlecenie przynosi wymierny zysk. Jego praca to też przede wszystkim pasja.

608_3232250.JPG

Kiedy korzystamy z usług fotografa?

Na co dzień nie często korzystamy z usług fotografów (kliknij tu), ba niektórzy nawet unikają z wielką zaciętością obiektywu aparatu, tłumacząc się swoim brakiem fotogeniczności, ale są przecież sytuacje kiedy musimy pozwolić się sfotografować, choćby jakieś dokumenty urzędowe. Dobry fotograf poszukiwany jest również gdy chcemy uwiecznić jakieś ważne wydarzenie rodzinne, czyli chrzest, pierwsza komunia św. czy najczęściej ślub, który jest bardzo wymagającą uroczystością, także dla fotografa. Zdjęcia traktujemy jako najlepsza pamiątkę ważnych wydarzeń, kto z nas niem albumów wypełnionych fotografiami z różnych etapów naszego życia? Oczywiście najczęściej są to amatorskiej fotografie o przeróżnej jakości, właśnie ta jakość najczęściej skłania nas do poszukiwań dobrego fotografa, który zagwarantuje nam ciekawe i oryginalne fotografie.  
Podpis

Focię


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.