Czy produkty spożywcze w dyskontach są gorsze, niż w delikatesach?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 310 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 336 | Data: 30.07.14 | 0 komentarzyPomimo tego, że niemal wszystkim zdarza się robić zakupy w dyskontach, nie każdy się do tego przyznaje. Sklepy tego rodzaju swoją opinię gorszych od delikatesów zawdzięczają przede wszystkim jakości produktów, które oferowały kilkanaście lat temu.


Dziś jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej, a do koszyków konsumentów odwiedzających dyskonty trafiają często produkty tak samo dobre, jak te, które kupić można w bardziej ekskluzywnych sklepach – tyle, że po cenach nawet kilka razy niższych. Warto zatem przyjrzeć się bliżej asortymentowi oferowanemu przez największe polskie sieci. 

Warzywa i owoce
Niemal wszystkie sieci bardzo dbają o to, by ich klienci mieli szeroki wybór owoców i warzyw. Co ważne, do przeszłości należą już czasy, kiedy oferowane przez nich produkty były, delikatnie mówiąc, drugiej świeżości – pod tym względem niewiele różnią się dziś od tych sprzedawanych na targach.

Napoje bezalkoholowe
W tym temacie bywa różnie, jednak jak pokazują opinie klientów zwłaszcza Biedronki i Lidla, oferowane przez te sieci oranżady, wody mineralne i soki w niczym nie odbiegają pod względem jakości produktów najbardziej renomowanych firm – tym bardziej, że często pochodzą właśnie od nich, tyle, że sprzedawane są pod dyskontową marką.

Mięso i wędliny

Także w kwestii produktów mięsnych w ostatnich latach wiele się poprawiło – nie musimy już bać się, że na nasz stół trafi nieświeże mięso. Prym wiodą tu znowu wspomniane sieci, których dostawcami są najbardziej znane firmy wędliniarskie.

Wino i piwo
Na dyskontowych półkach nadal znajdziemy wprawdzie tanie, niskiej jakości piwo, jednak obok niego często leżą bardziej wartościowe produkty, pochodzące nieraz z regionalnych i rzemieślniczych browarów. Niewiele do życzenia pozostawia także jakość oferowanych przez dyskonty win – według miłośników tego trunku na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te z Lidla i Netto.

Sprzęt sportowy, odzież i AGD
Chociaż nie kojarzymy ich jednoznacznie z dyskontami, także i je znaleźć można w takich sklepach. Lektura forów pozwala stwierdzić, że szczególnie dobrze pod tym względem wypada Lidl i jego promocje sezonowych artykułów.


Podpis

Zanim zrobisz zakupy, zajrzyj na ekoulotki.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.