Jak tanio zrobić zakupy na święta Wielkiej Nocy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 443 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 313 | Data: 20.02.15 | 0 komentarzyWielkanoc już za chwilę i za moment sklepowe półki zapełnią się stricte świątecznymi produktami. Jak zadbać o domowy budżet podczas przygotowań do świąt, aby nie kupić za dużo, a przy tym mieć suto zastawiony stół?


Problemem podczas świątecznych zakupów jest fakt, że zwykle kupujemy za dużo. Wydaje nam się, że podczas świąt pochłoniemy niesamowite ilości jedzenia, tymczasem te dwa dni - niedziela i poniedziałek wielkanocny upłyna szybko, a my niekoniecznie będziemy marzyli o tym, żeby całe dwa dni spędzić przy stole. Jak rozsądnie podejść do zakupów?

Na początek zrób listę

Dzięki niej kupisz to, czego będziesz potrzebować na święta i nic nie umknie Twojej uwadze. To rozwiązanie stare jak świat i sprawdza się również podczas większych zakupów. Lista sprawia, że nie błądzimy między sklepowymi półkami w poszukiwaniu przypadkowych produtków. Nasze zakupy są przemyślane, a przez to w koszyku ląduje mniej tych niepotrzebnych. Oszczędzamy też czas

Zaplanuj, co będzie na stole

To dobry sposób, aby się nie przeliczyć. W niedzielę będzie żurek, sałatka jajeczna, faszerowane jajka, wędliny, jakieś mięsa? Wystarczy! Dopisz do tego maksymalnie dwa ciasta i to z pewnością ilość jedzenia, która starczy na dwa świąteczne dni. Jeśli kupisz więcej, potem będziecie zjadali z rodziną świąteczne potrawy przez najbliższy tydzień.

Zrób święta z rodziną

Dosłownie! Umówcie się, że zrobicie święta w jednym domu. Dzięki temu każdy będzie mógł coś przygotować - oszczędzicie czas i pieniądze, do tego bardziej poczujecie magię świąt. Warto, zwłaszcza, że Wielkanoc jest traktowana z mniejszą dbałością o tradycję niż Boże Narodzenie

Śledź promocje

Na koniec rada - śledź promocje w sieci i w gazetkach tradycyjnych. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze - tuż przed świętami nasilenie ofert specjalnych osiągnie poziom zenitu. To dobry czas, aby dokupić to, czego jeszcze brakuje.
Podpis

Na zakupy Wielkanocne możesz wybrać sie np. do Lidla: http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka/lidl.html


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.