Oszczędzanie na jedzeniu - czy to możliwe?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 953 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 342 | Data: 30.08.15 | 0 komentarzyKoszyk z zakupami za 200 złotych wygląda dziś zupełnie inaczej, niż ten, wypełniony za tą samą kwotę. Z pewnością jest uboższy, bo z roku na rok produkty spożywcze drożeją. Przez to coraz częściej i śmielej myślimy na oszczędzaniu, również na jedzeniu. Czy to w ogóle możliwe?


Owszem - wystarczy wyrobienie w sobie nawyków oszczędzania i rozsądnego gospodarowania żywnościa, aby zostało to dostrzeżone w domowym budżecie - powinien się poprawić już po 1 miesiącu systematycznego oszczędzania. Co to jednak znaczy?

Nie należy mylić oszczędzania ze skąpstwem. Nie chodzi o to, aby wydzielać głodowe porcje jedzenia, a pamiętać o tym, aby produkty się nie marnowały. Jak nie marnować jedzenia?

1. Rób przegląd lodówki raz na tydzień. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której wyrzucasz rzeczy, których termin przydatności do spożycia minął. Najczęściej marnujemy jogurty, serki wiejskie i inne tego typu przekąski czy dodatki do sosów i zup. Równie często w koszu ląduje mięso czy wędliny pakowane próżniowo.

2. Rób przegląd szafek. Zasada podobna, jak w przypadku lodówki, częstotliwość tej czynności można zmniejszyć i wykonywać ją raz na miesiąc. Dzięki temu wykorzystasz produkty, których wydaje Ci się, że brakuje i je dokupujesz. Najczęściej mamy w nadmiarze różnego rodzaju makaronu, mąki, kisiele i budynie, bułkę tartą, ryże i kasze. Produkty te nie przeterminują się tam szybko, jednak kupując je, mimo że są w domu, wydajemy niepotrzebnie pieniądze.

3. Nie wyrzucaj resztek - Twój z nich nwoe dania. Niby trudne? Nic podobnego! Kurczak z rosołu doskonale sprawdzi się jako pasta do kanapek. Wystarczy blender, trochę cebuli i przypraw. Będzie pyszna następnego dnia. Jeśli z imprezy zostały Ci jajka w majonezie, przyrządź z nich pastę jajeczną. Wystarczy trochę Twojej kreatywności, aby przygotować nowe, smaczne potrawy.

4. Poluj na promocje, ale rozsądnie. Teraz jest o wiele lepiej, niż wcześniej. Nie trzeba biegać w poszukiwaniu gazetek promocyjnych - są dostępne w sieci, np. w tego typu serwisach. Dzieki temu możesz dokładnie zaplanować każdy wydatek i wybrać się do sklepu, który zniżek według Twojego zapotrzebowania ma najwięcej.
Podpis

Monika Janowska


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.