Zakupy w sklepach osiedlowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1713 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 274 | Data: 30.04.15 | 0 komentarzyJeszcze kilkanaście lat temu w Polsce mieliśmy tysiące małych sklepów osiedlowych. To tam Polacy zarówno w miastach jak i na wsiach robili zakupy. Niestety od kilku lat małe sklepy są wypierane przez zagraniczne dyskonty i supermarkety.


Obecnie tylko co piąty konsument deklaruje robienie częstych zakupów w sklepach osiedlowych. W powszechnej opinii postrzegane są one jako drogie tymczasem wcale nie zawsze tak musi być. Jako wady małych sklepów wymienia się także przeterminowane towary, mały wybór i niemiłą obsługę.

To również bardzo często są stereotypy. Dzisiaj właściciel małego sklepu musi konkurować z większymi dlatego bardzo dba o swoich klientów. Faktem jest, że nie jest on w stanie części produktów sprzedawać po cenach marketowych bo kupując mniejsze ilości od dostawców nie ma takiej siły przetargowej. Jednak w małych sklepach znajdziemy liczne polskie produkty oraz świeże produkty regionalne takie jak warzywa, wędliny czy jajka. Nieprawdą jest również twierdzenie, że w małych sklepach spotkamy wiele przeterminowanych produktów. Właściciel takiego sklepu zna osobiście swoich stałych klientów dlatego nie wypada mu sprzedawać przeterminowanych rzeczy. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że ostatecznie zakupy w małym sklepie kosztują nas mniej. Tutaj nie jesteśmy narażeni na przebiegłe działania specjalistów od marketingu, którzy myślą tylko o tym aby klient kupił jak najwięcej.

Do małego sklepu przychodzimy z zamiarem zakupu kilku konkretnych produktów i z tyloma właśnie wychodzimy bo nie kuszą nasz żadne promocje. Ponadto oszczędzamy czas bo takie zakupy są szybkie. Często chodzimy tam pieszo bo jest blisko, więc nie wydajemy na benzynę. Jak widać małe sklepy mają wiele zalet a zakupy tam robione mogą być naprawdę satysfakcjonujące.
Podpis

Chcesz robić zakupy taniej? Śledź promocje na Ekoulotki.pl - http://ekoulotki.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.