Choroby


1: Jakie leki można wykorzystać w walce z alergiami?
Wiek XXI to wiele wyzwań dla współczesnej medycyny. W grupie tych schorzeń, które można określić mianem „choroby cywilizacyjne”, bardzo ważną grupę stanowią alergie.

2: Jak walczyć z alergią na kurz?
Współczesne społeczeństwo coraz częściej musi radzić sobie z alergiami. Niestety jest to właściwie choroba cywilizacyjna, gdyż szacuje się, że nawet około 50% społeczeństwa miała problem natury alergicznej.

3: Hemoroidy – wstydliwa dolegliwość. Jak z nią walczyć?
Hemoroidy należą do tego typu schorzeń, o których nie lubimy mówić, nawet lekarzom, ponieważ w powszechnej opinii należą do tak zwanych wstydliwych dolegliwości. Jednak w żadnym wypadku nie powinno się ich lekceważyć, gdyż nieleczone mogą prowadzić do wielu poważnych chorób, w tym zmian o charakterze nowotworowym.

4: Jak dbać o wątrobę?
Wątroba pełni wiele funkcji, rozpoczynając od syntezy czynników krzepnięcia krwi, przez ‎magazynowanie żelaza i witamin A, D, K, przez filtrację krwi. Mówiąc w skrócie, bez najmniejszych ‎wątpliwości jest ona jednym z naszych najważniejszych organów.

5: Jestem kobietą, wykonuję cytologię LBC
Do tej pory podstawowym badaniem w kierunku wykrycia raka szyjki macicy była tradycyjna cytologia. Jednak od dłuższego czasu lekarze zalecają wykonywanie cytologii nową metodą, którą nazwano cienkowarstwową (LBC). Daje ona większą pewność postawienia prawidłowej diagnozy, a więc ciężkiej choroby.

6: Jak zdiagnozować zespół metaboliczny?
Posiłki jedzone w biegu, a między nimi fast foody i słodkie przekąski, do tego spędzanie wielu godzin przed komputerem czy za kierownicą, a na odstresowanie alkohol i papierosy. Tzw. zespół metaboliczny dotyczy każdego, kto w ten sposób określa przebieg swojego dnia.

7: Ubezpiecz się na wypadek choroby nowotworowej w AXA
Chcesz chronić siebie i swoich bliskich przed ewentualną chorobą nowotworową, mieć pewność, że uzyskasz w razie zachorowania konkretne wsparcie finansowe oraz pomoc medyczną na każdym etapie leczenia? Teraz jest to możliwe.

8: Jak przebiega leczenie niedoczynności tarczycy?
Dość powszechnie uważa się, że leczenie niedoczynności tarczycy jest mniej skomplikowane niż ograniczanie produkcji hormonów wydzielanych przez gruczoł tarczowy.

9: Ubezpieczenie zdrowotne dla najmłodszych
Dla każdej matki najważniejszą rzeczą na świecie jest zdrowie jej dzieci. Podczas, gdy starsze dziecko samo powie, że źle się czuje i potrafi opisać i zlokalizować dolegliwość, w przypadku niemowląt, które sygnalizują problem jedynie płaczem, rozpoznanie zagrożenia jest wyjątkowo trudne.

10: Problemy z układem pokarmowym
Choroby układu pokarmowego są bardzo niebezpiecznymi chorobami, gdyż związane są najczęściej z niewłaściwym przyswajaniem produktów z naszej codziennej diety.


Strona 1 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.