Jakie leki można wykorzystać w walce z alergiami?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 873 razy | Kategoria: Choroby | Ilość słów: 293 | Data: 30.07.15 | 0 komentarzyWiek XXI to wiele wyzwań dla współczesnej medycyny. W grupie tych schorzeń, które można określić mianem „choroby cywilizacyjne”, bardzo ważną grupę stanowią alergie.


Zanieczyszczone środowisko, rozwój techniczny oraz coraz więcej sztucznych dodatków pojawiających się w naszej żywności – oto czynniki, które przyczyniają się w znacznym stopniu do narastania problemów z alergiami. Na czym polegać może ich leczenie? Czy groźne alergie można pokonać szybko i skutecznie?

W bardzo wielu przypadkach leczenie alergii ma polegać przede wszystkim na unikaniu tych czynników, które są głównymi przyczynami problemów ze zdrowiem. Niestety, nie wszystkie alergeny można usunąć z najbliższego otoczenia człowieka. W takiej sytuacji pomocne okazują się środki farmakologiczne, dzięki którym można skuteczniej zwalczać poszczególne reakcje alergiczne. W ostatnim czasie rozwiązaniem bardzo popularnym stały się leki sterydowe, których stosowanie wymaga jednak ścisłego nadzoru ze strony lekarza. Są to leki dość niebezpieczne dla ogólnego stanu zdrowia. Wprawdzie dobrze radzą one sobie z takim problemem, jakim są alergie, jednak zbyt długie korzystanie z ich pomocy może się wiązać z licznymi skutkami ubocznymi. Z jakiego wsparcia jeszcze można korzystać?

Alergie skórne mogą być leczone m. in. za pomocą specjalnych plastrów. Leczenie za ich pomocą może polegać na owijaniu skóry specjalnymi bandażami, co w połączeniu z korzystaniem ze specjalnych maści może pomóc w łagodzeniu objawów alergii skórnych.

Leczenie może polegać też na wyjazdach do znanych miejscowości uzdrowiskowych. Zmiana klimatu jest wyjątkowo korzystna w przypadku tych osób, którym dokuczają alergie górnych dróg oddechowych. Sam pobyt na świeżym powietrzu oraz związany z takim wypoczynkiem „luz psychiczny” mogą w znacznym stopniu poprawić stan zdrowia pacjenta i ułatwić mu walkę z uciążliwymi dolegliwościami związanymi z alergią.
Podpis

Jeśli szukasz informacji na temat alergii zajrzyj na NieAlergii.pl.


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.