Różne sposoby na różne bóle brzucha

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 3137 razy | Kategoria: Choroby | Ilość słów: 325 | Data: 07.05.13 | 0 komentarzyBól brzucha to częsta dolegliwość. Bardzo często dolegliwości bólowe powstają na tle nerwowym i są skutkiem skurczy mięśni gładkich. Również bóle brzucha miesiączkowe często dotykają kobiety i te bóle także opierają się na skurczach mięśni gładkich.


Warto jest walczyć z tego rodzaju bólami brzucha przy pomocy odpowiednich leków przeciwbólowych i również sięgać warto jest po leki rozkurczowe, które rozluźnią nasze mięśnie i które przyniosą nam ulgę. Pośród dobrych rozkurczowych leków znaleźć możemy na przykład No-Spę. Co do leków przeciwbólowych to znajdziemy ich ogromną ilość na aptecznych półkach.

Warto jest wypróbowywać różne leki ponieważ różnią się one między sobą składem i niektóre z nas na nasz organizm mogą działać lepiej a inne gorzej. Przeciwbólowe leki należy dobierać indywidualnie. W celu zmniejszenia napięcia możemy również uprawiać ćwiczenia relaksacyjne. Warto jest zwrócić się ku medytacji i ćwiczeniom oddechowym, które w efektywny sposób zlikwidują napięcia i pozwolą nam odzyskać równowagę. Różnorodne sposoby na ból brzucha zakładają także użycie ziół. Niewątpliwie nie zaszkodzi nam kubek gorącego naparu z rumianku. To zioło posiada właściwości antybakteryjne i kojące i nie podrażni naszego żołądka.

Mięta przyniesie nam ulgę, jeśli nasz ból ma podłoże żołądkowe. Jeśli się zatruliśmy, to warto także połknąć tabletkę węgla. Ważne jest do tego, aby przy bolesnych zatruciach pokarmowych nie unikać wymiotowania i aby dostarczać organizmowi dużo płynów pod postacią niegazowanej wody.  Jedną z chorób układu moczowego jest zapalenie pęcherza. Jest to jedna z najczęstszych chorób układu moczowego. Objawia się przede wszystkim częstym oddawaniem moczu, nieutrzymywaniem moczu, bólem, pieczeniem w okolicach układu moczowego. Jest to choroba, która spotyka zarówno kobiety, mężczyzn oraz dzieci. Można ją wykryć dzięki badaniu moczu. Jest to badanie, wykonywane z moczu, na którego podstawie lekarz może stwierdzić lub zaprzeczyć chorobą układu moczowego.
Podpis

Dorota Chojnacka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.