Kołobrzeski Festiwal Zdrowia – Piknik na plaży – Wstęp wolny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Muzeum6D

Czytano: 307 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 2595 | Data: 12.08.13 | 0 komentarzyFundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA i Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu wraz z firmami partnerskimi zapraszają na Kołobrzeski Festiwal Zdrowia, który odbędzie się 16 sierpnia w godz. między 10:00 a 19:30 na kołobrzeskiej plaży przy Kamiennym Szańcu.


W zdrowym ciele zdrowy duch

 

W ostatnich latach przysłowie, „w zdrowym ciele zdrowy duch” coraz rzadziej traktowane jest jak utarty, niewiele wnoszący w nasze życie slogan. Na aprobującym kiwnięciu głową potwierdzającym słuszność tych słów na szczęście już się nie kończy. Hasła sport, dieta i unikanie stresu stały się synonimem zdrowego stylu życia będącego konsekwencją świadomych decyzji ludzi w różnym wieku.

Przy wszelkich nadarzających się okazjach życzymy sobie zdrowia, szczęścia, pomyślności, przy czym to właśnie zdrowie traktowane jest jako wartość nadrzędna. Wartość, która niestety nie jest nam dana raz na zawsze i dobrze byłoby o tym pamiętać zanim nasz organizm zacznie odbierać niepokojące sygnały. Dobre zdrowie jest zatem na liście ważnych życiowych celów. Pytanie, jak często o nim pamiętamy? Jeśli tylko w sytuacji składania życzeń, to zdecydowanie za mało, bo w przeciwieństwie do wielu innych celów, ten trzeba realizować każdego dnia. Jedni do niego biegną, jadą na rowerze, płyną, inni jedzą bogate w witaminy, sole mineralne i mikroelementy pożywienie, jeszcze inni unikają stresu, śpią odpowiednią ilość godzin i dużo się uśmiechają. Trend zwany ogólnie zdrowym stylem życia, to zjawisko, którym na pewno warto się zainteresować, a z ludzi, którzy podjęli wyzwanie życia zgodnie z jego wytycznymi, warto brać przykład. Niestety, tak jak każdy kij ma dwa końce, tak każdy medal ma dwie strony. Nie inaczej jest w tym przypadku. Druga strona tego medalu nie jest już tak błyszcząca.

Wśród nas są też tacy, którzy nie robią absolutnego minimum, tworząc grupę kanapowych leniwców pieczołowicie pracują na oponkę na brzuchu, ból stawów, zadyszkę i wiele innych chorób cywilizacyjnych. Błędnie wierząc, że o zdrowie i dobre samopoczucie powinni martwić się lekarze i system opieki zdrowotnej, płacą coraz większe podatki, czekają w coraz dłuższych kolejkach do lekarza i coraz głośniej narzekają, za jakie grzechy ich to spotkało. Wszystko rośnie – złe samopoczucie, frustracja, lista medykamentów, które nie zwracają zdrowia, a jedynie próbują zaleczyć konsekwencje zaniedbań i złych nawyków często pielęgnowanych latami. Nowotwory, zawały serca, cukrzyca, alergie, nadciśnienie, miażdżyca, zbierają żniwo. Statystyki są przerażające, choć nie muszą aż tak straszyć. Wszystko zależy od tego czy zrobimy pierwszy krok ku zdrowiu. Na początek wystarczy wstać z kanapy i zamiast iść do szafki po kolejną paczkę pustych kalorii, wybrać się chociażby na półgodzinną przechadzkę. Jednak tak, jak jednorazowe zjedzenie chipsów nam nie zaszkodzi, tak jeden spacer nie zbuduje nam zdrowia. Może jednak stanowić swego rodzaju klucz otwierający drzwi do rozpoczęcia zdrowszego trybu życia. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Zewsząd czekają pokusy – pyszne słodycze, wygodna kanapa i telewizor oraz wszystko usprawiedliwiające wymówki – zła pogoda, brak chęci, brak natychmiastowych wyników naszego wysiłku. Na szczęście w lasach, parkach, na ulicach pojawia się coraz więcej osób, z których można brać przykład. Miasta, firmy, instytucje nie pozostają w tyle i organizują eventy o charakterze sportowo – zdrowotnym, na których można skorzystać z porad dietetyka czy poćwiczyć pod okiem trenera. Do odważnych świat należy! Odpowiedzialność za nasze zdrowie i życie musimy wziąć my sami. Jeżeli stwierdzisz – czas na zmiany, to nie oglądaj się za siebie tylko zacznij działać.

Każdy z nas mniej więcej wie czym jest ten pozytywny, cieszący się sławą trend nazywany pięknie zdrowym stylem życia. Każdy z nas wie, że podobno jesteśmy tym co jemy, a sport to zdrowie. Jak tę wiedzę wykorzystujemy na co dzień? Jest mnóstwo rodzajów diet. Czy którąkolwiek stosować, a jeśli tak, to którą? Co o nas samych powie nasza lodówka? Jaką dyscyplinę sportową wybrać spośród tak licznych, by zamiast kontuzji wzmocnić ciało, nabrać gibkości i energii? Jak odpoczywać, kiedy w końcu uda się wygospodarować wolny czas? To pytania, które w dobrej wierze i w trosce o swoje samopoczucie zadają ci, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze. Nie łatwo jednak znaleźć odpowiedzi mimo licznych dostępnych źródeł i propozycji. Nie każdy wie, gdzie szukać wiarygodnej wiedzy, nie każdy ma sportowy sprzęt, wreszcie, nie każdy może sobie pozwolić na drogie zabiegi pielęgnujące i odprężające ciało. Każdy może jednak przyjść na Kołobrzeski Festiwal Zdrowia, by tam poszukać odpowiedzi na swoje pytania. Jeżeli czujesz, że chciałbyś coś w swoim życiu zmienić, by czuć się lepiej, piękniej wyglądać czy po prostu odnaleźć w jakiejś dyscyplinie sportowej sposób na aktywne spędzanie czasu, to skorzystaj z zaproszenia i weź udział w pikniku na plaży.

Decyzja podjęta. Chcesz żyć zdrowo, ale jedynymi warzywami jakie do tej pory jadły twoje dzieci są ziemniaki pod postacią frytek, a ty sam masz nadwagę lub jesteś mało sprawny? A może lata młodości masz już dawno za sobą? Martwisz się, że będą się z ciebie śmiali? Nikt nie lubi, kiedy wytykają go palcami. Pomyśl jednak, jak ty sam możesz śmiać się głośno i serdecznie, bo przezwyciężyłeś własne słabości, i np. w tak prostej i znanej od wieków czynności jak bieganie odnalazłeś swoją sportową pasję, schudłeś dzięki zmianie nawyków żywieniowych i wreszcie spokojnie przesypiasz noce, bo nauczyłeś się relaksować przed snem. Nie musisz być misiowatym tatuśkiem, nie musisz mieć nadwagi po ciąży, kto powiedział, że po pięćdziesiątce nie możesz zacząć biegać lub jeździć na rolkach czy rowerze. Kiedyś dzieci godzinami biegały po dworze. Twoje pociechy, zamiast siedzieć przed komputerem, też mogą aktywnie spędzać czas. Propozycji jest tak wiele, są przecież rolki, rowery, hulajnogi, zajęcia sportowo – taneczne. Całą rodziną możecie wybrać się do lasu, albo na spacer po plaży, a później wspólnie przygotować zdrowy, smaczny obiad i przy rodzinnym stole cieszyć się swoją obecnością i omawiać, kto jakie postępy poczynił. Możecie też przyjść na Kołobrzeski Festiwal Zdrowia, jesteście mile widziani.

Pomyśl o zmianie swojego życia zanim będzie za późno. Rewolucja, jakiej dokonasz może sprawić, że twoja codzienność już nigdy nie będzie taka sama. Czytając to czujesz się jak na szkoleniu motywacyjnym? Na Kołobrzeskim Festiwalu Zdrowia też będziemy motywować, a przy okazji doradzać i dbać o to, byś dobrze się z nami bawił i po prostu, najzwyczajniej w świecie spędził miło czas, bo przecież każdy zasługuje na odrobinę przyjemności. Na kołobrzeskiej plaży mile widziani są wszyscy, bez względu na wiek, płeć i wygląd. Wspólnie możemy odmienić zawartość twojej lodówki podpowiadając ci zdrowe nawyki żywieniowe, wybrać właściwą do fizycznych możliwości organizmu aktywność sportową, znaleźć sposób na poprawę samopoczucia, wskazać pomysły na spędzenie czasu z dzieciakami. W przeciwieństwie do szkolenia motywacyjnego, u nasz wszystko otrzymasz ZA DARMO.

Zapoznaj się z programem Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia, weź rodzinę i przyjaciół i przyjdź 16 sierpnia w godz. między 10:00 a 19:30 na kołobrzeską plażę przy Kamiennym Szańcu. Nie będziemy cię rozliczać z twojego dotychczasowego sposobu życia. Wręcz przeciwnie, twój widok nas ucieszy. CZEKAMY NA CIEBIE!

 

Kołobrzeski Festiwal Zdrowia już 16 sierpnia na plaży przy Kamiennym Szańcu

PROGRAM:

 

Kołobrzeg to miasto, które ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji. Piękne plaże, bogate w historię miasto, rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna to silne lecz nie wszystkie atuty tego kurortu. W wakacje dzieje się tu szczególnie wiele. W tym roku Kołobrzeg po raz kolejny stawia na sport i zdrowie, a także udowadnia, że wypoczynek to nie tylko leniuchowanie na plaży. Dowodem na to jest Kołobrzeski Festiwal Zdrowia – piknik na plaży. To event, który w myśl idei „w zdrowym ciele zdrowy duch”, w dniu 16 sierpnia, między godz. 10:00 a 19:30, odbędzie się na kołobrzeskiej plaży przy Kamiennym Szańcu. Wydarzenie jest częścią większej imprezy - Plażowej Akademii Siatkówki i Bezpieczeństwa organizowanej przez Bałtycką Krainę Aktywności, a jego pomysłodawcami i organizatorami są Fundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA i Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu.

Piknik ma cha­rak­ter spor­towo – rekreacyjny, jego zada­niem jest popu­la­ry­za­cja różnych form aktywności fizycz­nej, krzewienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także prezentacja piękna i bogactwa przyrodniczego regionu.

Inicjatywa jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie sportem i zdrowym stylem życia. Zgodnie z deklaracją organizatorów piknik ma się odbywać co roku.

 

A co czeka nas tego lata?

 

Program Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia jest obiecujący. Jak z niego wynika, wielbiciele wszelkich aktywności, głodni wiedzy na temat zdrowego odżywiania i żądni emocjonujących zabaw, z pewnością się nie zawiodą.

W programie  eventu przewidziano:

WSTĘP WOLNY, WSZYSTKIE ATRAKCJE ZA DARMO

 

Aktywności sportowe – NA PLAŻY

Powodów uprawiania różnych aktywności sportowych jest wiele – dobre samopoczucie, lepsza kondycja, zgrabniejsza sylwetka. Poza tym, stare powiedzenie mówi, że sport to zdrowie. W strefie Aktywności sportowych czekają:

Instruktorzy i trenerzy współpracujący z Fundacją Kołobrzeg Polskie Centrum SPA.

 

 • Godz. 14:45 – 15:15 efektywny Nordic Walking z poradami, jak dobrać kije i poprawnie chodzić,
 • Godz. 15:15 – 16:00 gimnastyka dla dorosłych i dla dzieci,
 • Godz. 16:30 – 17:00 golf, czyli sport dla lubiących ciszę i zieleń z poradami golfisty, jak dobrać sprzęt, na czym polega etykieta gry, a także prezentacja prawidłowej postawy podczas gry,
 • Godz. 17:00 – 17:45 cross-training czyli tzw. trening ogólnorozwojowy dedykowany osobom w każdym wieku niezależnie od poziomu sprawności ruchowej. Trening podnosi wydolność organizmu i pomaga w przekraczaniu własnych ograniczeń (prowadzący: trener personalny Jakub Frączak z Hotelu Pro-Vita),
 • Gry i zabawy dla dzieci – w trakcie trwania eventu,

 

ORAZ

 

 • Godz. 18:00 – 18:30 Koncert: Gwiazda wieczoru: Thomas Grotto, finalista SZANSY NA SUKCES i półfinalista X FACTOR,
 • Godz. 18:30 - 19:00 Nauka letniego tańca: zumba na plaży - aerobik wzbogacony o elementy gorących latynoskich rytmów. Taniec pokochały tłumy, a kluby fitness pękają w szwach. Na plaży, na szczęście zmieszczą się wszyscy, którzy zechcą trochę potańczyć (prowadząca Karina Dmytrenko z Hotelu Pro-Vita),
 • Godz. 19:00 – 19:15 Próba ustanowienia rekordu w letnim tańcu na plaży przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu im więcej Was przyjdzie na kołobrzeską plażę, by wspólnie z nami uczyć się tańczyć, tym większe szanse mamy na wspólne pobicie rekordu
 • Godz. 19:15 – 19:30 Rozstrzygnięcie konkursów i losowanie nagród: (trakcie trwania pikniku będziemy Wam zadawali pytania, odpowiedzi szukajcie w ulotkach i w folderach, które od nas dostaniecie).

 

Na wszystkich, w których drzemie duch zdrowej rywalizacji czekają konkurencje sportowe i konkursy. Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwania i wygrają konkurencję, otrzymają wspaniałe nagrody, m. in.:

 

 • vouchery do restauracji, kawiarni lub na basen w hotelu AQUARIUS,
 • vouchery do kręgielni lub kawiarni w hotelu OLYMP 3,
 • bilety na rejs statkiem „Pirat”,
 • bilety na lot widokowy nad Kołobrzegiem słynnym samolotem Antek z Lotniska Bagicz,
 • bilety na przejażdżkę po Kołobrzegu ekologicznymi pojazdami Summer Car z lektorem w języku polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim,
 • bilety do Muzeum 6D – Maszoperia: Historia opowiedziana przez lektora w języku polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim, 500 m2 ręcznie wykonanych malowideł naściennych, trójwymiarowy obraz do oglądania w okularach 3D, efekty specjalne: wiatr, zapach, mgła, bańki mydlane, eksponaty na wyciągnięcie ręki – prawdziwy kutrowy dzwon, koło sterowe. I najlepsze – brak nudnego kustosza i muzealnych kapci.

 

Strefa SPA – NAMIOT SPA & WELLNESS

Kołobrzeg od lat cieszy się opinią znakomitego nadmorskiego uzdrowiska. Dziś zupełnie za darmo będziecie mogli skorzystać z wiedzy i umiejętności profesjonalistów, którzy na tę opinię pieczołowicie pracują. W Strefie Spa czekają:

 

Masażyści, fizjoterapeuci i kosmetyczki współpracujący z  Fundacją Kołobrzeg Polskie Centrum SPA:

MASAŻE - niebywała okazja, gdyż zabiegi cieszą się w kołobrzeskich hotelach dużym zainteresowaniem, lecz ze względu na ceny nie każdy może sobie na nie pozwolić. U nas macie je ZA DARMO

 

Łóżko 1:

 • Godz. 10:00 – 13:00 masaż klasyczny,
 • Godz. 14:00 – 16:00 terapia manualna/masaże,
 • Godz. 16:00 – 18:00 okłady borowinowe,

 

Łóżko 2:

 • Godz. 10:00 – 12:00 masaż stemplami ziołowymi i z aromaterapią,
 • Godz. 12:00 – 15:00 masaż orientalny (elementy streechingu, siatsu lomi lomi),
 • Godz. 15:00 – 18:00 masaż twarzy, pielęgnacja dłoni

 

Strefa porad i  zdrowego żywienia – NAMIOT PORADY ZDROWOTNE

 

Sposób odżywiania to ostatnio jeden z często omawianych tematów. Wszyscy mamy ogólną wiedzę na temat zdrowego odżywiania, jednak niewielu wie, co tak naprawdę robić, aby poprawić swoje zdrowie.

Czy węglowodany tuczą? Co to są kwasy tłuszczowe trans? Czy warto stosować osławione diety? Jaki wpływ na ludzki organizm ma spożywanie jedzenia bogatego w błonnik? Wszelkie wątpliwości rozwieją

dietetycy. W Strefie porad i zdrowego żywienia czekają:

 

 • Godz. 10:00 - 14:00  porady dermatologiczne i chirurgii naczyniowej (Przedstawiciel Bałtyckiego Centrum Chirurgii Plastycznej),
 • Godz. 14:00 - 18:00 porady dietetyka (Hotel Zdrojowy Pro-Vita),
 • Pomiar ciśnienia – w trakcie trwania eventu (Regionalny Szpital w Kołobrzegu),

 

DARMOWE PYSZNOŚCI :

 • Godz. 10:00 - 11:00 oraz 15:00 – 18:00 jabłka, paluszki,
 • Godz. 11:00 – 12:00 lody marchewkowe i napój pietruszkowy,
 • Godz. 12:00 – 13:00 muffinki własnoręcznie dekorowane przez Was drogie łasuchy,
 • Godz. 13:00 – 14:00 ciastka fit,
 • Godz. 14:00 -15:00 koktajle dietetyczne dr Bardadyna

 

CZEKAMY NA WAS NA PLAŻY !

 

Współorganizatorzy:

Fundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA,

Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu,

Piknik na plaży jest częścią Plażowej Akademii Siatkówki i Bezpieczeństwa organizowanej przez Bałtycką Krainę Aktywności.

 

Partnerzy:

Bałtyckie Centrum Chirurgii Plastycznej

Podwójne Paluszki Beer Fingers

Mosir Millenium - cztery pory sportu

Wody mineralne Jantar

Regionalny Szpital w Kołobrzegu

 

KOŁOBRZESKI FESTIWAL ZDROWIA to ini­cja­tywa, któ­rej celem jest połączenie wszystkich organizowanych w Kołobrzegu wydarzeń sportowych i prozdrowotnych w ramach jednego serwisu informacyjnego, stworzenie całorocznego kalendarza tych imprez, a przede wszystkim popularyzacja zdrowego stylu życia wśród turystów i zachęcanie ich do przyjazdu do Kołobrzegu nie tylko w wakacje, ale również jesienią, zimą i wiosną.

Fundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA i Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu zapraszają wszystkich po porcję wiedzy i endorfinowe doładowanie na kołobrzeską plażę przy Kamiennym Szańcu. 16 sierpnia, między godz. 10:00, a 19:30 będzie tam sportowo, zabawnie i niezwykle relaksująco.  Po dodatkowe informacje na temat Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia zapraszamy na stronę www.festiwalzdrowiakolobrzeg.pl.

 

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny  Finał Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia: 26 kwietnia – 4 maja 2014 r.

 

W tych dniach każdy może wziąć udział w:

Maratonie Kołobrzeg

Turnieju Bowlingowym

Zawodach Pływackich

Marszu Zdrowia Nordic Walking

Turnieju Piłki Plażowej

Turnieju Tenisowym

 

Finał Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia organizowany jest przy współpracy z:

- Sanatorium SAN

- OLYMP II

- HOTELEM AQUARIUS SPA*****

- HOTELEM ZDROJOWYM PRO-VITA***

- HOTELEM DIVA SPA****

- TENIS PARK KOŁOBRZEG

 

Informacje o wydarzeniu będą publikowane na www.FestiwalZdrowiaKolobrzeg.pl
Podpis

Autor: Centrum Obsługi Turystycznej w Kołobrzegu


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.