Aby włosy były mocne i lśniące...

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 473 razy | Kategoria: Kosmetyka | Ilość słów: 405 | Data: 29.04.13 | 0 komentarzyJak pielęgnować włosy? To pytanie zadawały i wciąż sobie zwłaszcza kobiety, dla których włosy to element budujący ich kobiecość. Istnieją sposoby, które warto wypróbować.


 Stan włosów mówie wiele o zdrowiu

Przede wszystkim włosy, które są długie potrzebują naprawdę regularnej pielęgnacji. Panie, które mogą pochwalić się lokami do pasa powinny pamiętać o zaplataniu ich na noc – to zapewnia wygodę (spanie na własnych włosach nie należy do przyjemności), ale i powoduje, że włosy nie łamią się. To jak wyglądają nasze włosy świadczy nie tylko o naszej higienie czy stylu, ale przede wszystkim o stanie zdrowia. Z tego względu nie powinniśmy bagatelizować tego, jakie sygnały nam wysyłają – rozdwojone końcówki czy brak blasku to znak, iż powinniśmy zadbać o fryzurę, ale i sprawdzić czy nie brakuje nam witamin.

 Domowe sposoby

Nasze prababcie nie miały dostępu do takiej ilości kosmetyków do pielęgnacji włosów, jaka jest powszechna dzisiaj. Korzystały więc w domowych sposób, po które warto sięgnąć. Naturalne płukanki do włosów ze skrzypu mogą wzmocnić włosy i sprawić, że będą ładniej się układały. Kobiety, które chcą podkreślić skręt loków mogą wypłukać po myciu włosy w piwie – zapach szybko się ulotni, a włosy będą naprawdę poskręcane.

775_3950439.JPG

 Wybierz dobry szampon

Jeżeli zależy nam na kompleksowej pielęgnacji włosów, możemy udać się do profesjonalnego zakładu fryzjerskiego i poprosić o doradztwo. Tani szampon do włosów przetłuszczających się może naprawdę mieć inny skład niż specjalistyczny szampon do włosów. Sante, czyli zdrowie obejmuję także dbałość o skórę głowy – dermatolodzy podkreślają, iż nie wolno bagatelizować zmian skórnych, do których z pewnością należy łupież. Czasem fryzjer może podpowiedzieć jaki szampon naprawdę działa, a jaki jedynie oszukuje. Mało kto przykładowo wie, iż szampon przeciwłupieżowy może powodować szybsze wypłukiwanie się koloru z włosów farbowanych.

 Nic na siłę...

Oprócz regularnej pielęgnacji, na wygląd włosów wpływa także ich stylizacja. Jeżeli zależy nam na tym, by włosy były puszyste – suszmy je od góry, a głowę pochylmy. Nie warto też kierować się wyłącznie modą – owal twarzy, kolor oczu, a nawet nasza osobowość wpływa na to jaka fryzura do nas pasuje!
Podpis

Małgorzata Domczyńska - posiadaczka długiego warkocza


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.