Depilacja w domu czy w salonie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: ameba

Czytano: 646 razy | Kategoria: Kosmetyka | Ilość słów: 319 | Data: 01.04.14 | 0 komentarzySposobów skutecznej i trwałej depilacji jest coraz więcej. Niektóre z nich można wykonać jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak zabiegi wykonane w domowym zaciszu nadal cieszą się największą popularnością.


 

Depilator kontra maszynka

Te dwie metody domowej depilacji wciąż cieszą się największą popularnością. Niewątpliwą zaletą używania tradycyjnej maszynki jest szybkość oraz niska cena. Coraz więcej modeli jest również wyposażona w paski nawilżające, dzięki którym skóra nie jest podrażniona po goleniu. Efekty utrzymują się jednak niezwykle krótko, nierzadko zabieg trzeba powtarzać jeszcze przed upłynięciem doby. O wiele skuteczniejsza jest depilacja depilatorem. Po kilkukrotnym zastosowaniu możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez 3-4 tygodnie. Ceny urządzeń mogą zniechęcać do zakupu, jednak biorąc pod uwagę efekty, warto jednorazowo przeznaczyć większą sumę na tak skuteczne rozwiązanie. Ponadto, wiele modeli posiada specjalne nasadki zmniejszające odczuwanie bólu.

flowers-wood-1407390-m.jpg

Wosk, laser czy światło?

W salonach kosmetycznych dostępna jest szeroka oferta zabiegów depilacyjnych. Do tej pory największą popularnością cieszyła się depilacja woskiem. Jest bardzo skuteczna, jednak dyskomfort w czasie jej wykonywania zmusił wiele kobiet do rezygnacji z tej metody. Dlatego też coraz więcej gabinetów wprowadza do swojej oferty depilację laserową oraz depilację światłem IPL. Obie pozwalają na permanentne pozbycie się niechcianego owłosienia, jednak nie są pozbawione wad. Depilacja laserowa jest kosztowna i dość bolesna, lecz przynosi najlepsze rezultaty. Fotodepilacja jest z kolei tańsza i bezbolesna, jednak o wiele mniej skuteczna. Ponadto, obie metody są najskuteczniejsze jedynie przy ciemnych włoskach i jasnej karnacji, dlatego nie są one polecane blondynkom.

spa-1432045-2-m.jpg

Wybór najlepszego sposobu depilacji zależy zatem w dużej mierze od kwoty, jaką jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Domowe metody nie są tak skuteczne, jak te oferowane w gabinetach kosmetycznych, jednak ich niewątpliwą przewagą jest oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jeśli zależy nam jednak na trwałym pozbyciu się włosków, warto odwiedzić dobry salon urody.

 

Źródło zdjęcia:sxc.hu
Podpis

Anna Żuraw


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.