Dziwny skład perfum

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 640 razy | Kategoria: Kosmetyka | Ilość słów: 321 | Data: 21.03.14 | 0 komentarzyJaki jest skład perfum? Czemu zawdzięczają swój zmysłowy zapach? W jaki sposób pozyskiwane są składniki perfum? Mało kto się nad tym wszystkim na co dzień zastanawia, a sprawa jest bardzo ciekawa.


marc-jacobs-daisy-zestaw-upominkowy-iv__Perfumy zazwyczaj kojarzone są z luksusem, wyrafinowaniem, finezją, towarem ekskluzywnym, jednak gdy przyjrzymy się bliżej składowi perfum, mina może nam zrzednąć. Okazuje się, że oprócz olejków zapachowych znajdują się w nich także specjalne utrwalacze, wzmacniające intensywność perfum. Mogą one być pochodzenia zwierzęcego. Składniki takie jak: ambra, piżmo, cywet, kastoreum odgrywają tutaj poważną rolę, chociaż większości z nas ich nazwy niewiele mówią. Stanowią one istotny element branży perfumeryjnej, zarówno perfumy męskie, jak i damskie posiadają je w swoim składzie.

Utrwalacze zapachu

Oto podstawowa informacja dotycząca odzwierzęcych utrwalaczy: większość z nich pochodzi z gruczołów okołoodbytniczych. W przypadku piżma – jest to piżmowiec, w przypadku kastoreum – bóbr, w przypadku cywetu – ssaki wiwerowate. Na tym tle wyróżnia się ambra, która jest wydzieliną układu pokarmowego kaszalota. Trzeba przyznać, że wszystko to brzmi dość odpychająco.

Przemysł perfumeryjny tak chętnie korzysta z substancji zwierzęcych tego typu, ponieważ zawierają one w swoim składzie feromony płciowe. Ich pierwotnym zadaniem jest przyciąganie osobników płci przeciwnej. Ich siła uwodzenia może pełnić funkcję afrodyzjaków. Wiele perfum ma bardzo zmysłowy zapach, co może być wynikiem wykorzystania właśnie powyższych substancji.

Oczywiste jest, że ta wiedza nie spowoduje, że konsumenci przestaną używać perfum, lub w jakikolwiek sposób utracą przyjemność ich codziennego stosowania. Chociaż bardziej wrażliwi osobnicy mogą poczuć lekkie obrzydzenie, spryskując się swoimi ulubionymi perfumami.

Naturalne utrwalacze pochodzenia zwierzęcego nie znajdują się jednak we wszystkich perfumach, ze względu na ich wysoki koszt. Często zastępuje się je zamiennikami całkowicie syntetycznymi.

Oprócz utrwalaczy w składzie perfum – damskich i męskich – znajdują się przede wszystkim olejki zapachowe (pochodzenia roślinnego lub syntetyczne), a także środki homogenizujące, odpowiadające za jednorodność mieszanki.
Podpis

Perfumeria internetowa Iperfumy.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.