Kosmeceutyki - co to takiego

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: vitars

Czytano: 742 razy | Kategoria: Kosmetyka | Ilość słów: 326 | Data: 04.07.13 | 0 komentarzyKosmeceutyki, to wykorzystywane w specjalistycznych gabinetach preparaty z pogranicza medycyny i kosmetyki. Stosowane są zarówno w celu wspomagania leczenia w przypadku różnych schorzeń dermatologicznych, jak i do specjalistycznej pielęgnacji skóry zdrowej.


dermokosmetyki_2.jpgDermokosmetyki, dermatokosmetyki, kosmeceutyki - charakteryzuje je bogaty skład  czynników aktywnych. Często pozbawione są sztucznych polepszaczy takich jak: barwniki, związki zapachowe, konserwanty, które często wywołują uczulenia i podrażnienia. Produkcja kosmeceutyków  przypomina procesy stosowane przy wytwarzaniu leków. Formuły tych preparatów powstają dzięki współpracy lekarzy, farmaceutów i ekspertów przemysłu kosmetycznego. Zawarte w nich związki chemiczne wywierają korzystny wpływ na metabolizm skóry, czego dowodzą liczne badania naukowe. Poprzez ich stosowanie następuje stymulacja funkcji regeneracyjnych skóry i zwiększenie jej odporności, opóźnienie procesów degeneracji i starzenia. Można zaobserwować efektywne nawilżenie, odżywienie, ujędrnienie, działanie tonizujące, stymulujące, jak również wygładzające zmarszczki.

Podkreślam raz jeszcze, że nie można mówić tu o działaniu stricte leczniczym, raczej z pogranicza działania kosmetycznego i leczniczego. Skóra jest jak żyjący organ, wrażliwy na zmiany wywołane czynnikami endo- jak i egzogennymi, a rezultaty pielęgnacji różnych typów cer zależą nie tylko od doboru określonych aktywnych składników, ale również od struktury preparatów i technik ich aplikacji. Dlatego dobry specjalista pielęgnacji skóry tak wiele uwagi poświęca szkoleniom w zakresie diagnozowania skóry, znajomości produktów i zabiegów, technik stosowania oraz doradztwa.

Skóra, którą poddajemy specjalistycznym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej wymaga indywidualnie dobranych preparatów uzupełniających procedurę. Dlatego z obszernej oferty rynkowej trzeba odpowiednio wybrać kosmoceutyk, zwracając uwagę na: typ cery, kondycję skóry, porę roku, rodzaj leczenia czy nawet tryb życia i wykonywany zawód. Każdy pacjent odwiedzający gabinet powinien być traktowany indywidualnie i musi mieć stworzony program pielęgnacyjny dla jego konkretnego przypadku. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kosmetyk wybrać zawsze warto poradzić się specjalisty, gdyż kompetencja i profesjonalizm personelu są gwarancją zadowolenia klienta.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.