Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu perfum

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 742 razy | Kategoria: Kosmetyka | Ilość słów: 380 | Data: 01.07.14 | 0 komentarzyKupujesz kolejny flakonik perfum. Wydajesz na to ciężko zarobione pieniądze, a efekt. Znowu nie jest zadowalający. Trudno, mówisz potakująco machając głową. Po czym kolejny raz wybierasz się na zakupy z nadzieją, że tym razem będzie lepiej.


Wybór perfum, na pozór bardzo prozaiczna czynność. Wchodzisz do sklepu, wybierasz, kupujesz. W rzeczywistości patrzysz na sklepowe półki i patrzysz przez kolejne 10 minut bez zmian. Kolorowe flakoniki, uginające się półki z produktami, zachwycają i jednocześnie przerażają Cię różnorodnością swojej oferty.

Decyzja jest zatem trudna, tym bardziej, jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy o tym, jaki produkt wybrać.

Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas wyboru perfum?

  1. Idziesz na zakupy wieczorem

Poważny błąd. Wieczorem Twoje zmysły powonienia są znacznie słabsze niż rano, kiedy jesteś wypoczęty. Wieczorem zazwyczaj robisz zakupy w pośpiechu, bez zastanowienia. A już na pewno bez niezbędnego rozejrzenia się po asortymencie sklepu i wypróbowania kilku zapachów.

  1. „Próbujesz” kilkanaście rodzajów perfum jednocześnie

W efekcie nie wiesz, który zapach wybrać. Mało tego przestajesz odróżniać poszczególne nuty. Nie wiesz, który zapach jest dobry, a który zupełnie do Ciebie nie pasuje. Swoją drogą czy od tego przesytu zapachów nie zakręciło Ci się już nieco w głowie?

  1. Nie testujesz perfum na swoim ciele, ale wybierasz ten, który poleciła Ci koleżanka

Ewka wspominała Ci, że to wspaniały zapach. Zresztą nie musiała nic mówić, wystarczy, że powąchałaś ostatnio jej nadgarstek tuż po zakupie ulubionego flakonu. Świetny zapach stwierdziłaś i nawet nie próbując go na swoim Ciele od razu poprosiłaś ekspedientkę o ten konkretny. Tymczasem, właśnie popełniłaś kolejny błąd.

Jak bowiem wiadomo, każdy zapach inaczej pachnie na ciele danej osoby. Związane to jest z jego pH skóry oraz hormonami jakie wydziela dana osoba. Myślałeś/myślałaś, że jest inaczej?

  1. Kierujesz się modą, a nie zapachem

Kolejny błąd. Perfumy to jeden z tych produktów, który należy dobierać bardzo indywidualnie. Moda na perfum może spowodować, że kupisz produkt, który oczywiście będzie ładnie zapakowany, który będzie testowała jakaś gwiazda w reklamie, ale którego Ty zupełnie nie polubisz.

Zbyt ciężki, zbyt lekki? Przetestuj zapach, zanim się na jakiś zdecydujesz.

 Podobne wpisy zobacz tutaj: http://magruk.pl/pakiet-niezbednych-informacji-o-perfumach/
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.