Kult młodości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 497 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 279 | Data: 08.05.13 | 0 komentarzyWciąż szukamy kamienia filozoficznego, który pozwoli zachować młodość. W dzisiejszych czasach w zachowaniu pięknego wyglądu pomocna jest medycyna estetyczna.


Prymat młodości jest naprawdę widoczny – media pokazują gwiazdy, które wyglądają nienagannie mimo wieku. Przeglądając kolorowe magazyny często czujemy zazdrość – aktorki czy celebrytki mogą pochwalić się świetną figurą, ładną, gładką cerą i lśniącymi włosami. Część obrazów, które oglądamy z pewnością jest wytworem programów komputerowych. Niektóre zaś owocem współpracy z chirurgiem plastycznym...

609_3687249.JPG

Tracimy poczucie umiaru?

Nie wszystkie aktorki przyznają się do tego, że poprawiają swoją urodą. Ingerencja może być zróżnicowana. Zabiegi takie jak mezoterapia należą do inwazyjnych, lecz mimo to w miarę bezpiecznych zabiegów, dzięki którym do skóry zostaje wstrzyknięta dawka substancji leczniczych. Skóra staje się napięta, zmarszczki mniej widoczne - efekty są naprawdę widoczne. Inne zabiegi, na które decydują się osoby medialne to botoks lub odsysanie tłuszczu. Fakt, iż kobiety na dokładkach nie mają cellulitu może być dowodem na to, iż ciężko pracują by wyglądać atrakcyjnie lub też... iż stać je na poprawę swojego wizerunku. Niestety zdarza się, że celebryci nie zachowują umiaru. Rezultaty są groteskowe – napuchnięta twarz, wargi o nienaturalnych rozmiarach lub brak mimiki. Poprawianie wyglądy dla wielu staje się rodzajem uzależnienia. To nasuwa pytanie – czy nasze społeczeństwo nie umie się starzeć z godnością? Czy wizerunek dojrzałej kobiety w reklamie wymaga cenzury? Taki ostracyzm prowadzi do tego, iż starość budzi niesmak. Ludzie boją się pokazywać ciało, które uległo naturalnym zmianom związanym z wiekiem. Zmarszczki, fałdki, siwe włosy – to często temat tabu. W ten sposób sami nie pozwalamy sobie na na naturalność.
Podpis

Naturalna


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.