Medycyna


1: Medycyna sportowa - niezbędne dopełnienie aktywności
Medycyna sportowa skierowana jest do wszystkich osób, które aktywności fizycznej poświęcają sporo czasu - zarówno zawodowych sportowców, jak i zupełnych amatorów, uprawiających sport rekreacyjnie.

2: Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem
Okres wiosenny to zawsze czas, gdy rozwijają się różnego rodzaju choroby. Przeziębienie dotyka bardzo wielu osób, które muszą szukać szybkiego rozwiązania swojej choroby.

3: Czym jest nebulizator? To przyszłość medyczna każdego!
Nie żartujemy - nebulizacja stała się faktem. Termin ten opisywany jest jako nieinwazyjny zabieg medyczny, który każdy może przeprowadzić w zaciszu swojego domu. Zabieg ten polega na rozpyleniu leków, które mają zostać dostarczone do organizmu ludzkiego i podane pod postacią swoistej mgły, tak zwanego aerozolu.

4: ZĘBY – JAKI WPŁYW MAJĄ NA NASZ ORGANIZM?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że stan uzębienia ma ogromny wpływ na nasz organizm. Jeśli zauważymy niepokojące objawy w jamie ustnej należy niezwłocznie udać się do dentysty. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, próchnica może wywołać poważne problemy z sercem, nerkami czy układem pokarmowym. Dlaczego tak się dzieje?

5: Przebarwienia, problemy z dziąsłami, nieświeży oddech?
Na Twoich zębach pojawiają się widoczne przebarwienia? A może masz wrażenie, że nawet tuż po wyszczotkowaniu zębów Twój oddech jest nieświeży? Tego rodzaju kłopoty często są wynikiem zaniedbań higieny jamy ustnej. Często towarzyszą im także bolesne zapalenia dziąseł.

6: Szpital prywatny - zalety leczenia
Nietrudno zauważyć, że różnica pomiędzy poziomem usług medycznych oferowanych przez publiczną służbę zdrowia i prywatne przychodnie oraz szpitale, jest ogromna.

7: Jakie uzupełnienie brakujących zębów wybrać?
Piękny uśmiech jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. I chociaż właściwa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie dentystycznym pozwalają zwykle cieszyć się pełnym uzębieniem aż do późnej starości, to zdarza się, że z pewnych przyczyn tracimy nasze zęby przedwcześnie.

8: Pomoc psychologiczna przez Internet
Porada psychologiczna polega na stwarzaniu specyficznej relacji z osobą wspomaganą. Relacja zawierająca w sobie wsparcie psychologiczne ze względu na swoją wartość sama w sobie stwarza warunki sprzyjające pokonaniu ciężkiej sprawy.

9: Nebulizator, czyli jak robić inhalacje?
Pewnie wielu z nas z okresu dzieciństwa pamięta sytuacje, w których matki nakazywały siedzieć przy garnku z wrzącą wodą i wdychać ulatniającą się z niego parę. Ten zabieg nazwalibyśmy dzisiaj inhalacją.

10: Nowoczesny styl życia jest naszym wrogiem?
Mówi się, że lata temu ludzie rzadziej chorowali. Mimo słabszego systemu służby zdrowia ludzie rzadziej się przeziębiali, nie mięli zbyt często zapaleń narządów czy tak powszechnej dziś alergii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Podejrzewa się, że winowajcą jest między innymi nadmierna higiena.


Strona 1 z 17
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.