Medycyna


141: Leczenie zimnem czy leczenie ciepłem?
Zabawa w „ciepło, zimno”, którą na pewno każdy pamięta z dzieciństwa nasuwa się an myśl, gdy tylko pojawia się temat termoterapii lub krioterapii. Termoterapia to leczenie za pomocą wysokiej temperatury, natomiast w przypadku krioterapii wykorzystuje się zimno.

142: Muzykoterapia, krioterapia czy dogoterapia?
Leczenie muzyką, zimnem, kontaktem z psem... to nie żart. To naprawdę działa. Niektóre dolegliwości nie wymagają wizyt u lekarza co tydzień i przyjmowania ogromnych ilości leków, które niszczą wątrobę i portfel.

143: Krioterapia - co to takiego?
Jeżeli do tej pory zimno kojarzyło ci się wyłącznie negatywnie, to powinieneś zmienić zdanie. Niskie, a nawet bardzo niskie temperatury, odpowiedni użyte, maja zastosowanie lecznicze. I chociaż zamrożenie tkanek brzmi groźnie, to w rzeczywistości może mieć zbawienny wpływ na zdrowie.

144: Na blizny – kriochirurgia
Postęp w medycynie jest wręcz nieprawdopodobny, a metody radzenia sobie z różnymi problemami zdrowotnymi imponują. Jeszcze jakiś czas temu lekarze mieli problem z radzeniem sobie z odmrożeniami, a dziś to właśnie te odmrożenia są przez nich wykorzystywane jako terapia.

145: Krioterapia w ginekologii
Przyznać trzeba, że nowoczesna medycyna sięga po coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z różnego rodzaju dolegliwościami. I to z tego właśnie powodu, coraz częściej stosowaną metodą jest na przykład krioterapia.

146: Leczenie lodem
Nowoczesna technologia poszła bardzo do przodu chyba w każdej możliwej kwestii. Dzięki temu rozwinęła się znacząco między innymi medycyna, która dziś potrafi leczyć bardzo skomplikowane przypadki oraz operować niezwykle precyzyjnie.

147: Ciało marzeń
Jeszcze jakiś czas temu powiększanie piersi kojarzyło się przede wszystkim z gwiazdami filmów porno, ponieważ to one zawsze miały monstrualnych wielkości biust. Potem, bujne kształty zaczęły kojarzyć się z modelkami erotycznymi, jednakże obecnie jest inaczej.

148: Gdy zaczynamy gorzej widzieć
Coraz więcej osób cierpi na całkiem poważne wady wzroku. Dzieje się tak, ponieważ prowadzimy mało higieniczny tryb życia. Długie godziny pracujemy przy komputerze oraz oglądamy telewizję. Często się też zdarza, że ludzie czytają książki przy słabym świetle.

149: Psycholog a psychoterapeuta w świetle prawa
Choć pojęcie psychoterapii funkcjonuje już od dawna w społeczeństwie, to niestety ciągle jeszcze nie zostało ono usystematyzowane pod względem prawnym. Kim właściwie jest psychoterapeuta? Psychologiem? Jakie uprawnienia musi skończyć, by móc wykonywać swój zawód?

150: Jak korzystać z sauny?
Wiele osób chciałoby pójść do sauny, ale nie wie jak się tam zachować. To bardzo proste – korzystanie z sauny jest niezwykle zdrowe, jednakże trzeba się stosować do kilku zasad, aby wszystko było bezpiecznie dla naszego organizmu.


Strona 15 z 17
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.