Medycyna


11: Czym zajmuje się ortopeda?
Składanie złamanych rąk i nóg, leczenie stawów, amputacje… To tylko niektóre z licznych zadań, jakie w swej codziennej pracy wykonuje ortopeda. O tym, co jeszcze znajduje się w zakresie tej dziedziny medycyny oraz jak chronić się przed osteoporozą i urazami kończyn - w poniższym artykule.

12: Jak wątroba wpływa na nasz wygląd?
Wątroba jest najbardziej złożonym i największym narządem wewnętrznym organizmu. Jest jego "fabryką metaboliczną". Na ogół wiemy, że odpowiada za metabolizm tłuszczów i usuwa z organizmu szkodliwe substancje, ale nie wiemy, że odpowiada też za nasz wygląd.

13: Sucha skóra zimą - czy zawsze musi być tak samo?
Sucha, szorstka skóra oraz uczucie swędzenia mogą niekiedy bardzo utrudniać codzienne życie, zwłaszcza jesienią i zimą. Nakładanie na nią "kilogramów" różnego rodzaju mazideł, daje nam ulgę na krótko, najczęściej do następnego kontaktu z wodą. Czy można skutecznie poprawić elastyczność i gładkość naszej skóry ?

14: Jaki gips wybrać?
Z pewnością noszenie gipsu to nic przyjemnego, szczególnie, że zwykle sporo waży, nie można się nim kąpać i jest dostępny wyłączenie w nudnym białym kolorze. Jednak od pewnego czasu każdy pacjent może poprosić o nałożenie gipsu lekkiego, który ma doskonałe właściwości.

15: Operacje plastyczne - jak przygotować się do zabiegu plastyki brzucha?
Podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym pacjenci z reguły dowiadują się o tym, jak przebiega zabieg, jak będzie wyglądać proces rekonwalescencji, co można oraz czego nie powinno się robić po zabiegu. W jaki sposób można przygotować się do zabiegu, nawet na kilka tygodni przed nim?

16: Jak przygotować się do porodu?
Mimo tego, że medycyna ciągle idzie do przodu, wiele kobiet temat porodu wciąż uważa za tabu lub tak naprawdę nie wie czego może się spodziewać w szpitalu. Część z nich z obawy przed porodem w obcym miejscu wybiera droższy poród w domu.

17: Czym charakteryzują się nowoczesne przychodne medyczne?
Opieka medyczna w naszym kraju? Cóż, wiele osób na nią narzeka. Rzeczywiście, wiele jest jeszcze do zrobienia w systemie opieki zdrowotnej, ale z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, jak wiele się w tej kwestii zmieniło.

18: Prawidłowa higiena jamy ustnej
Piękny uśmiech to niewątpliwa wizytówka każdego człowieka, dlatego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej w każdym wieku. O codziennym myciu zębów nie trzeba już z pewnością nikogo przekonywać, niestety nie jest to wystarczający zabieg.

19: Poziom usług w służbie zdrowia
W naszym kraju pracuje bardzo wielu lekarzy posiadających różne specjalności. W przeważającej jednak mierze ani lekarze ani usługi medyczne nie mają dobrej opinii. Narzekamy zazwyczaj na państwowe placówki oraz lekarzy, którzy tam przyjmują.

20: Moda na suplementy
Strategia zakupu suplementów diety jest bardzo dobra, chociaż niektórzy twierdzą, że cały rynek farmaceutyczny wywołuje sztuczne zainteresowanie rzeczami mającymi leczyć potencjalne schorzenia ciała, a nawet ducha.


Strona 2 z 17
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.