Chirurgia plastyczna – dziedzina medycyny z potencjałem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: aliz

Czytano: 383 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 568 | Data: 15.03.13 | 0 komentarzyChirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która cały czas zyskuje na znaczeniu. Powstają kolejne prywatne kliniki specjalizujące się w medycynie estetycznej i rekonstrukcyjnej.


Wraz z rozwojem nauki rośnie bezpieczeństwo przeprowadzania zabiegów oraz udoskonalają się techniki ich wykonywania. Uzyskanie pożądanego naturalnego efektu po operacji plastycznej staje się coraz łatwiejsze.

Chirurgia plastyczna: rekonstrukcyjna i estetyczna

 Chirurgia plastyczna dzieli się na rekonstrukcyjną i estetyczną.Chirurgia rekonstrukcyjna ma nieocenione znaczenie w przypadku usuwania wad wrodzonych, uszkodzeń ciała po wypadkach, urazach, nowotworach (np. po masektomii, przy rekonstrukcji piersi), a dzięki przeszczepom skóry pozwala normalnie żyć ludziom, którzy doświadczyli poważnych poparzeń. Chirurgia estetyczna natomiast pozwala dłużej utrzymać młody wygląd, poprawić części ciała, które wywołują kompleksy, w efekcie czego poprawia się również samopoczucie pacjenta czy pacjentki. Operacje plastyczne są środkiem do uzyskania satysfakcji ze swojego wyglądu zewnętrznego, co przekłada się niekiedy na duże i pozytywne zmiany w całym życiu. Nie wszystkie efekty da się uzyskać stosując kosmetyki, ćwiczenia fizyczne czy diety - wtedy właśnie odnajduje swoje zastosowanie chirurgia plastyczna.

 

Bogactwo możliwości, jakie daje estetyczna chirurgia plastyczna

 Prywatne kliniki chirurgiczne w dużej części zajmują się pojawiającymi się wraz z czasem defektami ludzkiego ciała, takimi jak: żylaki, pajączki na skórze, blizny, zmarszczki czy różnego rodzaju ślady, np. po ciąży (m.in. obwisłe piersi, rozstępy na brzuchu). W takiej sytuacji, celem skorzystania z usług, jakie oferuje prywatna klinika, jest doprowadzenie ciała do stanu sprzed okresu, w którym pojawiły się niedoskonałości.

W klinikach prywatnych często również poprawiane są te części ciała, które wywołują kompleksy u pacjenta czy pacjentki. Popularne są np. operacje powiększania piersi u pań lub pomniejszania ich u panów, korekty nosów, uszu, odsysanie tłuszczu... Dzięki takim zabiegom, można poczuć się naprawdę dobrze w swoim ciele, które postrzegane jest przez nas samych oraz inne osoby - jako atrakcyjniejsze.

Błędem jest stereotypowe dość łączenie wulgarnego, karykaturalnego wyglądu z chirurgią plastyczną. Jak w każdej dziedzinie, tak i w medycynie estetycznej, spotkamy świetnych specjalistów, charakteryzujących się wysokim poczuciem estetyki i dążących do naturalnego, świeżego wyglądu pacjenta (mając zawsze na uwadze - przede wszystkim - jego zdrowie), jak i osoby kierujące się głównie chęcią zysku, a nie dobrem pacjenta. Zatem… dobrze wybrana prywatna klinika oferująca usługi specjalistów najwyższej klasy to rzecz najważniejsza.

 

Prywatna klinika - jak wybrać dobrze?

 Przy wyborze kliniki warto się chwilę zastanowić. Końcowy sukces zabiegu zależy od paru elementów. Warto sprawdzić renomę, wyposażenie placówki, personel, zweryfikować czy klinika posiada wartościowe certyfikaty (przykładowym certyfikatem jest „Szpital bez bólu”, który otrzymują kliniki charakteryzujące się wysokimi standardami w uśmierzaniu bólu pooperacyjnego). Ważne jest też, z jakich materiałów medycznych korzysta dana prywatna klinika - czy są wysokiej jakości i czy są certyfikowane.

Dziś ludzie mają ułatwiony dostęp do środków pozwalających uzyskać i utrzymać estetyczny wygląd. Można cieszyć się młodym, atrakcyjnym wyglądem dłużej, niż kiedyś. Dobra prezencja, pozbycie się kompleksów i - w konsekwencji - zwykle większa pewność siebie pozwalają na uzyskanie satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym. Chirurgia plastyczna jest dziedziną, która ma potencjał w zmienianiu życia każdego z nas… na lepsze.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.