Czym charakteryzują się nowoczesne przychodne medyczne?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 489 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 281 | Data: 19.08.13 | 0 komentarzyOpieka medyczna w naszym kraju? Cóż, wiele osób na nią narzeka. Rzeczywiście, wiele jest jeszcze do zrobienia w systemie opieki zdrowotnej, ale z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, jak wiele się w tej kwestii zmieniło.


Porównując przychodnie medyczne sprzed kilkunastu, a może nawet kilku lat, a teraźniejsze, widać spory postęp.

Technologia medyczna idzie wciąż do przodu. Popatrzmy zatem na miejsca, do których udajemy się, gdy coś nam dolega i chcemy zobaczyć się ze specjalistą, czyli na przychodnie medyczne. Miejsca te, przynajmniej niektóre, są dziś w stanie zaproponować pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania, począwszy od samego wyglądu i wyposażenia przychodni, aranżacji poczekalni i gabinetów, a także rozwiązań estetycznych zgodnych z nowoczesnymi standardami higieny, jak odzież medyczna, w której przyjmują lekarze, a skończywszy na zaawansowanych urządzeniach do innowacyjnych terapii.

Interesującym unowocześnieniem w przychodniach jest na przykład komputeryzacja. Kartoteki pacjentów prowadzone są elektronicznie i zawierają całą historię danego pacjenta, łącznie z informacjami o wszelkich skierowaniach do specjalistów, datami wizyt, wynikami badań, wydanymi receptami, itp. Również ogólny terminarz wizyt prowadzony jest elektronicznie. Najnowsze rozwiązania informatyczne wprowadzają też specjalne internetowe platformy dla pacjentów, w ramach których pacjent sam może zarejestrować się i zapisywać na wizyty, z własnego komputera.

Wprowadzane są także specjalne pakiety usług dla pacjentów, w ramach których stosuje się kompleksowe systemy ochrony zdrowia. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sprowadzanie nowoczesnego sprzętu do badań, łącznie ze sprzętem radiologicznym, sprowadza się również tak proste artykuły, jak materiały opatrunkowe. Wszystko po to, aby pacjent mógł zrealizować wszystkie badania na miejscu. Innym rozwiązaniem jest wprowadzanie różnorodnych poradni, zgodnych z najnowszymi gałęziami medycznym i oczekiwaniami chorych. Wśród tego rodzaju nowoczesnych poradni można wymienić poradnię alergologiczną, reumatologiczną, diabetologiczną, i inne.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.