Czym jest nebulizator? To przyszłość medyczna każdego!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 487 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 392 | Data: 24.04.14 | 0 komentarzyNie żartujemy - nebulizacja stała się faktem. Termin ten opisywany jest jako nieinwazyjny zabieg medyczny, który każdy może przeprowadzić w zaciszu swojego domu. Zabieg ten polega na rozpyleniu leków, które mają zostać dostarczone do organizmu ludzkiego i podane pod postacią swoistej mgły, tak zwanego aerozolu.


Mgła rozpylana jest przez nebulizator, po czym wprowadzana do wnętrza organizmu pacjenta. Leki w tej postaci podaje się przez usta, otwór tracheotomijny lub przez zwykłą rurkę intubacyjną.

Popularność nebulizacji

Dlaczego nebulizacja stała się tak popularna? Wyobraźmy sobie podawanie leków małym dzieciom, które nie znoszą łykania pastylek lub zastrzyków. Wbrew pozorom - dorośli także za nimi nie przepadają. Jednak potrzeba zażycia leku jest silniejsza, niż indywidualne słabostki - aby organizm mógł wyleczyć się z infekcji lub pokonać groźne drobnoustroje - musi przyjmować leki. Co zrobić, aby sam proces przyjmowania leków był nieinwazyjny a jednocześnie leki zyskały na skuteczności działania? Z pomocą przychodzi nebulizator. Innowacyjne urządzenie do rozpylania leków i inhalowania pacjentów.

Uczeni są zgodni - za pomocą nebulizatorów znacznie łatwiej jest wprowadzić lek do organizmu pacjenta. Nawet, gdy ten jest nieprzytomny. Plusem jest także prostota użycia. Zwykły zastrzyk lub lek w niestandardowej formie może podawać tylko wykwalifikowana pielęgniarka, co w przypadku odwiedzin domowych kojarzy się z dużym wydatkiem. Nebulizator oszczędza takich wymogów. Prosty w obsłudze sprzęt medyczny do inhalowania i poprawiania skuteczności leków, które znacznie szybciej docierają do wnętrza organizmu pod postacią mgiełki, skuteczniej oddziałując na organy wewnętrzne, co w efekcie przekłada się na szybsze wyleczenie organizmu.

Pomoc przy kuracji

Nebulizatory są także konieczne dla tych pacjentów, którzy muszą codziennie przyjmować daną dawkę leków. Znacząco ułatwiają proces kuracji, podnosząc efektywność. Oczywiście przed pierwszym użyciem nebulizatora należy skonsultować się z lekarzem, który musi wyznaczyć dawkę leku i wielkość kropli, które zostaną wprowadzone do organizmu pacjenta przy pomocy nebulizatora. Urządzenie to rozpyla lek, który w ostatecznej postaci przeistacza się w krople (już w organizmie ludzkim) o różnej wielkości. Czym większe krople - tym dalej docierają do organizmu. Zwykle krople o wielkości od 2 do 5 µm rozpuszczają się już w oskrzelach lub tchawicy. Większe natomiast docierają do pęcherzyków płucnych.

Reasumując - nebulizator to przyszłość medycyny, a sam proces nebulizacji to szansa dla ludzkości na efektywniejsze leczenie farmakologiczne, które będzie nie tylko bardziej wydajne, ale również przyjemniejsze.
Podpis

berszi


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.