Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 690 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 353 | Data: 28.02.15 | 0 komentarzyOkres wiosenny to zawsze czas, gdy rozwijają się różnego rodzaju choroby. Przeziębienie dotyka bardzo wielu osób, które muszą szukać szybkiego rozwiązania swojej choroby.


Możliwości jest oczywiście wiele, gdyż firmy farmaceutyczne co rusz wprowadzają do sprzedaży nowe magiczne sposoby leczenia przeziębień. Jednak nie zawsze trzeba od razu sięgać po efekty syntezy chemicznej. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie naturalnych środków, dzięki którym można sobie poradzić z przeziębieniem.

Nasi przodkowie wypracowali masę skutecznych domowych sposobów na walkę z przeziębieniem. Oczywiście jak mawiały nasze babcie trzeba dobrze się wygrzać. Dlatego gorąca herbata z naturalnym sokiem z malin to zawsze świetny sposób na przeziębienie. Maliny oprócz tego, że rozgrzewają to dodatkowo mają w sobie dużo witaminy c oraz innych składników naturalnych, które służą walce z przeziębieniem. Skuteczna walka z przeziębieniem to także spożywanie dużej ilości wody z cytryną, która ma wiele witaminy C odpowiadające za odporność.

Doskonałym sposobem jest oczywiście czosnek, jednak nie każdy z nas jest w stanie go przełknąć, ze względu na swój charakterystyczny smak. Zawarte w nim naturalne antybiotyki to jednak doskonałe rozwiązanie do walki z przeziębieniem i dlatego warto się na spożycie czosnku decydować. Na pewno będzie on doskonale pobudzał nasz organizm do walki z chorobom. Do sprawdzonych środków medycyny naturalnej należy syrop z cebuli, który możemy spokojnie przygotować sobie w domu zasypując skrojoną cebulę cukrem i czekając na uwolnienie zdrowego syropu.

Wśród wspominanych metod nie można oczywiście pominąć mleka z masłem i miodem, które również spożywa się na przeziębienie. Jest to szczególnie korzystna forma w  momencie, gdy mamy również problemy z gardłem. Miód zawiera w sobie wiele cennych składników, dlatego w czasie przeziębienia warto go spożywać, dodając również do wspominanej wody z cytryną. Możliwości na domową walkę z przeziębieniem jest więc bardzo wiele, wystarczy tylko je wypróbować, a na pewno przekonacie się, że nie zawsze rozwiązaniem jest natychmiastowe przyjmowanie tabletek.
Podpis

Zajrzyj na blog www.am24.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.