Gdy zaczynamy gorzej widzieć

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mikiqu

Czytano: 2877 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 283 | Data: 05.04.12 | 95 komentarzyCoraz więcej osób cierpi na całkiem poważne wady wzroku. Dzieje się tak, ponieważ prowadzimy mało higieniczny tryb życia. Długie godziny pracujemy przy komputerze oraz oglądamy telewizję. Często się też zdarza, że ludzie czytają książki przy słabym świetle.


To wszystko plus jeszcze uwarunkowania genetyczne sprawiają, że osłabia się nam wzrok. Jeśli zauważymy, że mamy problemy z widzeniem oraz czytaniem, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza okulisty, który zbada nasze oczy przy pomocy zaawansowanej oraz nowoczesnej aparatury. Po takich badaniach będzie można określić jak poważna jest nasza wada wzroku i czy musimy nosić okulary.

00010PYV2HA070DU-C303.jpg

Gdzie kupować okulary?

Najlepsze okulary korekcyjne kupuje się w renomowanych salonach optycznych, ponieważ są tam sprzedawane wyroby najlepszych marek na świecie. Produkty te posiadają wszelkie dopuszczenia, certyfikaty oraz filtry, a ich szkła są mocne i wytrzymałe nawet na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, salony optyczne realizują zamówienia na okulary korekcyjne na podstawie recepty wydanej przez lekarza, dzięki czemu nasze okulary będą w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb oraz kształtu naszej twarzy i rozstawu oczu.

Jakich produktów się wystrzegać?

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy kupować okularów od ulicznych handlarzy oraz w sklepach. Najczęściej są to produkty słabej jakości, które nie posiadają licencji, filtrów oraz innych ważnych cech. Są to okulary uniwersalne, których noszenie może bardziej szkodzić, niż pomagać. Najgorsze są tego typu okulary słoneczne, ponieważ są wykonane z plastiku i nie posiadają odpowiednich filtrów. Przez to kumulują wiązki światła, które mają niezwykle szkodliwe działanie dla naszego wzroku.

Dbajmy o oczy

O nasze oczy powinniśmy dbać przez całe życie, ponieważ wzrok jest nam potrzebny do życia. Dlatego, zawsze powinniśmy kupować okulary korekcyjne dobrej jakości od sprawdzonych optyków, którzy sprzedają produkty pełnowartościowe, których noszenie nie będzie nam szkodzić.
Podpis

Po duży wybór okularów zapraszam do salonu optycznego iOkularnicy.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.