Inhalacje a inhalatory

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 1751 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 281 | Data: 21.05.12 | 0 komentarzyInhalacje są zazwyczaj wykonywane w domach, przez osoby dorosłe, jak również dzieci. Pomagają przywrócić dobry stan oskrzeli, gardła, i całego układu oddechowego. Do inhalacji wykorzystywane są napary, zioła, roztwory, para z wody mineralnej.


W zależności od stanu zdrowia, aplikowane są również poprzez inhalator antybiotyki przypisane przez specjalistów. Zabieg polega na wdychaniu pary, która bezpośrednio łagodzi stany zapalne i wpływa kojąco na drzewko oskrzelowe. Inhalator możemy kupić w aptece wraz z olejkami eterycznymi, lub leczniczymi naparami, które możemy przygotować w domu. Inhalator jest produktem sprawdzającym się w domowych warunkach od wielu pokoleń. Wykorzystywany jest, jako pomocniczy bodziec wpływający na złagodzenie objawów choroby.

Najczęściej inhalacje stosowane są w przypadkach stanu zapalnego gardła i astmy oskrzelowej. Działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, i wykrztuśne sprawia, że jest to wyposażenie niezbędne w każdym domu. Inhalator może być wykorzystywany wielokrotnie. Wystarczy przed zabiegiem dokładnie go wysterylizować za pomocą wrzątku.

Zazwyczaj jest produkowany z plastiku. Bardzo często w sklepach możemy się spotkać z podziałem inhalatorów, na inhalatory dla dzieci, dla niemowląt, dla dorosłych, oraz jako wyposażenie dla przychodni, sanatoriów i szpitali. Zaawansowanie technologi i techniki pozwoliło stworzyć jeszcze bardziej skomplikowanych terapii przeprowadzanych zarówno we własnych domach przez pacjentów, jak również w wymienionych powyżej placówkach i ośrodkach. Wszechstronne modele inhalatorów są wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów na wszystkich pacjentach, bez względu na wiek.

Tego typu inhalatory mogą być wykorzystywane przez osoby chore w praktycznie każdych warunkach. Inhalacje są wykonywane bardzo często w trakcie terapii lekami, niekolidującymi z substancjami zawartymi w inhalatorach. Możemy wyróżnić również inhalatory pneumatyczne i elektryczne. Ceny za inhalatory tego typu są różne, wiele zależy od producenta i marki inhalatora.Podpis

Skuteczna psychoterapia - Poznań i okolice


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.