Jak korzystać z sauny?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mikiqu

Czytano: 7637 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 320 | Data: 04.04.12 | 29 komentarzyWiele osób chciałoby pójść do sauny, ale nie wie jak się tam zachować. To bardzo proste – korzystanie z sauny jest niezwykle zdrowe, jednakże trzeba się stosować do kilku zasad, aby wszystko było bezpiecznie dla naszego organizmu.


Sauna jest miejscem, w którym panuje bardzo wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza, dlatego powinniśmy z niej jednorazowo korzystać przez około 15 minut do dwóch razy dziennie. Specjaliści zalecają, aby korzystać tak z sauny dwa – trzy razy w tygodniu. Sauna jest też miejscem, w którym mogą przebywać dzieci, jednakże nie powinny one znajdować się w niej dłużej niż do trzech minut.

foto9.jpg

Po każdorazowym opuszczeniu sauny zaleca się ciepło-zimny prysznic oraz odpoczynek, ponieważ można łatwo zasłabnąć lub poczuć się po prostu źle. Przed wejściem do sauny należy dokładnie umyć ciało. Nie nakładamy kremów, nie powinniśmy mieć makijażu, ponieważ wszelkie kosmetyki będą blokowały pory i nie będziemy się należycie pocić i oczyszczać z toksyn. Podczas korzystania z sauny nie jemy i nie pijemy. Oczywiście po jej opuszczeniu możemy się napić wody, jednakże nie sięgamy po napoje typu kawa, herbata, czy też alkohol.

 

Wiele osób wstydzi się też korzystać z sauny, ponieważ są to miejsca, w których trzeba przebywać nago. Dla wielu Polaków jest to bardzo krępujące, dlatego nie korzystają z tego dobrodziejstwa. Oczywiście, każda osoba może się okryć ręcznikiem, jednakże wskazane jest nagie przebywanie w saunie ze względu na optymalne pocenie się i pozbywanie toksyn z organizmu.

 

Sauny możemy znaleźć w wielu miejscach publicznych, takich jak kluby fitness, baseny, akwaparki, czy też inne obiekty sportowe. Niektórzy ludzie posiadają małe sauny do prywatnego użytku u siebie w domach. Każda sauna jest miejscem bardzo przyjemnym, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się i naładować energią na kolejne dni.

 

Warto raz na jakiś czas z niej skorzystać, nawet za opłatą, ponieważ sauna jest zbawienna dla naszego zdrowia i urody, a także dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia do świata.
Podpis

Megiw.pl - kosmetyki i akcesoria do sauny


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.