Jak przygotować się do porodu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 581 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 329 | Data: 27.08.13 | 0 komentarzyMimo tego, że medycyna ciągle idzie do przodu, wiele kobiet temat porodu wciąż uważa za tabu lub tak naprawdę nie wie czego może się spodziewać w szpitalu. Część z nich z obawy przed porodem w obcym miejscu wybiera droższy poród w domu.


Niezależnie od tego, na jaką metodę, przyszła mama się zdecyduje, jedno jest pewne – pierwszy poród to duży stres i wysiłek, dlatego warto się do niego przygotować. Często bowiem niewiedza wzbudza największy strach, kobieta boi się zapytać o intymne sprawy lekarza lub pielęgniarkę – to błąd.

775_3714185.JPG

 

Oswoić strach

 

Warto poczytać o tym jak poród wygląda, ale lepiej wybrać profesjonalne źródła wiedzy. Zdarzają się porody trudne i długie, których opis na forach internetowych może naprawdę zniechęcić. Takie historie nie dodają przyszłym mamom otuchy. Warto też pogadać z mamą czy koleżanką, która ma już poród za sobą – ona najlepiej nam powie na co mamy się przygotować i co zabrać ze sobą do szpitala. Torba powinna być spakowana kilka tygodni przed wyznaczonym terminem porodu, tak by kobieta nie pakowała się w ostatniej chwili. Szlafrok, coś „domowego” (poduszka, koc czy mp3 z ulubioną muzyką), kosmetyki oraz koszula nocna to rzeczy pierwszej potrzeby. Coraz więcej kobiet interesuje się tym, czym jest poród w wodzie czy hipnoterapia Warszawa należy do miast, które promują intymne porody, które zachowują rytm kobiecego ciała. Dzięki temu, że poród nie jest wymuszany, rodząca może wczuć się w swoje ciało i przeżywać tej wzruszający moment bez stresu. Panie, które w trakcie ciąży dbały o aktywność fizyczną (oczywiście taką, która jest bezpieczna) potwierdzają, że szybciej wracają do formy po porodzie i lepiej znają swoje ciało. Warto więc zadbać o to, by przyszła mama była przygotowana zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Każda kobieta powinna także porozmawiać o swoich obawach z partnerem – w końcu obecnie, mężczyzna może uczestniczyć w porodzie naturalnym i pomagać przyszłej mamie w radzeniu sobie z bólem. Skazywanie kobiety na radzenie sobie z tematem porodu w samotności nie jest sprawiedliwe!
Podpis

Przyszła Mama


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.