Jaki gips wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: karinek

Czytano: 438 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 303 | Data: 29.10.13 | 0 komentarzyZ pewnością noszenie gipsu to nic przyjemnego, szczególnie, że zwykle sporo waży, nie można się nim kąpać i jest dostępny wyłączenie w nudnym białym kolorze. Jednak od pewnego czasu każdy pacjent może poprosić o nałożenie gipsu lekkiego, który ma doskonałe właściwości.


Lekki gips to jedynie nazwa potoczna, ponieważ sztywna opaska stabilizująca ma niewiele wspólnego z gipsem. Jest bowiem wykonana z włókna szklanego nasączonego żywicą poliuretanową. Te składniki sprawiają, że gips lekki ma bardzo dobre właściwości fizyczne. Przede wszystkim wyróżnia się lekkością przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Warto wspomnieć, że w odróżnieniu do zwykłego gipsu

Scotchast nie kruszy się i nie brudzi ubrania. To z pewnością ucieszy rodziców, którzy musieli powstrzymywać dzieci przed zabawą z gipsem. Do tego gips lekki ma także doskonałe właściwości związane z wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu skóra może oddychać i nie dochodzi do maceracji, a także w stu procentach przepuszcza promienie Rentgena. Lekki gips pozwala także na swobodną kąpiel. Dla wielu osób argumentem za tym, aby zastosować gips lekki jest dostępność różnych kolorów: niebieski, zielony, pomarańczowy, różowy czy czerwony to tylko wybrane kolory gipsu.

Każda kobieta będzie zadowolona z gipsu, w jej ulubionym kolorze, a mężczyźni będą mogli wybrać na przykład elegancką czerń, która nie będzie wyróżniała się na tle garnituru. Kolory z pewnością ucieszą dzieci i pomogą w trakcie powrotu do zdrowia. Lekki gips to o wiele lepsze rozwiązanie dla dzieci niż tradycyjny gips, dlatego jest on szczególnie polecany dla pacjentów najmłodszych. Jednym minusem gipsu lekkiego jest to, że nie jest on refundowany przez Fundusz Zdrowia, dlatego pacjent musi zapłacić za niego sam. U gipsiarza nie jest on tani, dlatego najlepiej jest zakupić gips indywidualnie, wcześniej uzyskując informację, ile lekkiego gipsu będziemy potrzebowali. Lekki gips można kupić w Internecie w bardzo rozsądnych cenach.
Podpis

Ortopedyczny24


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.