Obowiązkowy element stroju chirurga

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 517 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 360 | Data: 14.07.13 | 0 komentarzyPrzygotowanie się lekarza do operacji wymaga nie tylko przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, zapoznania się z jego historią choroby, wykonania wszystkich podstawowych badań lekarskich, ale także przygotowaniem odpowiedniego stroju, który będzie wolny od wszelkiego rodzaju bakterii.


Z tego też względu tak ważne jest zachowanie higieny przez lekarza operującego oraz cały personel medyczny, który będzie uczestniczył w operacji. Ważne jest więc nie tylko dokładne umycie rąk przez lekarza, ale także założenie przez niego czystego, sterylnego wręcz ubrania, które zaraz po operacji zostanie przeznaczone do zniszczenia. Najczęściej takim ubraniem są specjalne fartuchy jednorazowe, maski ochronne oraz specjalne obuwie operacyjne, które pozwala na przeprowadzenie nawet bardzo długich operacji w pozycji stojącej, co jest bardzo ważne dla każdego chirurga.

Nie może bowiem mieć miejsca sytuacja, w której to ze względu na źle dobrane obuwie, które będzie powodować ucisk na stopy chirurga, a tym samym zwiększać jego zmęczenie przy stole operacyjnym, lekarz nie będzie mógł się w pełni skupić na przeprowadzeniu zabiegu. Z tego też względu obuwie operacyjne, jakiego używają chirurdzy jest nie tylko bardzo wygodne, ale jest także obuwiem, w którym stopy mogą swobodnie oddychać. Dodatkowym atutem, który powoduje, że lekarze tak chętnie sięgają po to właśnie obuwie, jest fakt, że jest to obuwie, w którym stopy nie męczą się za szybko.

HPIM0786.jpg

Dzięki temu stanie przy stole operacyjnym nawet przez bardzo długi czas nie jest zbyt uciążliwe nawet dla chirurga z długoletnim doświadczeniem. Obuwie operacyjne jest wybierane także przez innych lekarzy, którzy na sali operacyjnej pojawiają się bardzo rzadko lub prawie wcale. Dla nich takie obuwie jest przede wszystkim obuwiem bardzo wygodnym, w którym mogą spędzać bardzo długie godziny. Jest to również jeden z ważniejszych powodów, dla którego lekarze, a zwłaszcza ortopedzi tak chętnie polecają tego rodzaju buty swoim pacjentom, którzy skarżą się na problem bolących stóp.

Lekarze wiedzą bardzo dobrze, że tego rodzaju obuwie pozwala nie tylko zadbać o czystość stóp, ale jest przede wszystkim obuwiem niezwykle wygodnym, które nie powoduje zazwyczaj żadnego ucisku na palce nóg czy inne, bardzo wrażliwe części stopy.
Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.