Obuwie ochronne do pracy na budowie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 826 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 369 | Data: 14.07.13 | 0 komentarzyDo pracy na budowie niezbędne jest specjalne obuwie. Podobnie rzecz ma miejsce jeśli chodzi o inne dziedziny pracy, które wiążą się z zabrudzeniami, oraz niebezpiecznymi warunkami - z zagrożeniem dla zdrowia włącznie.


Grube obuwie może być wykonane z rozmaitych tworzyw, na przykład z gumy, skóry bydlęcej oraz z innych materiałów, które nie przepuszczają szkodliwych czynników. Obuwie robocze stanowi uzupełnienie ubioru pracowniczego. W związku z tym należy starannie dobierać ubrania robocze tak, aby nie narazić się na jakiekolwiek zabrudzenia bądź uszkodzenia ciała.

Buty, których używa się do pracy na budowie lub przy malowaniu posiadają specjalne atesty i można ich używać w pracy bez obawy o przykre konsekwencje. W każdym razie pamiętać należy o takich kryteriach wyboru jak skuteczność, cena, estetyka i funkcjonalność. W związku z tym dobrze jest zapoznać się z tym, co dana firma ma do zaoferowania - a nie jest to wąska oferta.

p01.jpg

W jej skład wchodzą rozmaite typy butów  można zatem dobrać sobie dokadnie taki, jaki nam pasuje. Dostosowanie obuwia do reszty ubrania roboczego ma również praktyczne znaczenie. Nie trzeba wówczas ubrań poprawiać, ani w żaden sposób ich zmieniać: po prostu udajemy się do pracy i wykonujemy zlecone nam czynności. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie stopy przed urazami mechanicznymi (wystające kolce, szkło), chemicznymi (kwasy), termicznymi (gorąco - groźba oparzeń; zimno - groźba odmrożeń), energetycznymi (prąd elektryczny wysokiego napięcia).

Pracownik który rozpoczyna pracę na budowie, powinien otrzymać takie wyposażenie już na początku pracy. W przeciwnym bowiem razie pracodawca naraża się na konsekwencje w razie kontroli przeprowadzanej przez Państwową Inspekcję Pracy lub inne służby. W związku z tym pracodawca we własnym interesie powinien się zabezpieczyć i zapewnić sobie oraz swoim pracownikom odpowiedni roboczy ubiór.

Należy wobec tego nawiązać kontakt z firmami produkującymi takie ubrania, bądź prowadzącymi ich sprzedaż. Takie oferty przedstawi nam co najmniej kilkanaście firm. Którą wybrać? To zależy od decyzji kierownictwa firmy budowlanej. Na pewno trzeba zwracać uwagę na takie detale jak cena, grubość materiału zastosowanego do produkcji butów oraz inne ważne i istotne cechy. Dobrze jest pomyśleć o odpowiednim opakowaniu dla takiego ubrania - jak na przykład futerał.
Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.