Olejek rycynowy - właściwości i działanie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gustiko

Czytano: 890 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 303 | Data: 27.12.11 | 0 komentarzyOlej rycynowy to wyrób którego określenie wywodzi się od nazwy byliny zwanej rącznikiem pospolitym. Olej rycynowy to jedynie artykuł roślinny, który jest pozyskiwany na terenie całego globu z nasienia tej rośliny.


Pozyskuje się go w ten sposób, że na początku olej zostaje wyciśnięty a następnie gotowany, aż do momentu, kiedy ciecz całkowicie wyparuje. Dzięki tej rutynowej czynności zachodzi proces rozkładu rycyny.

Działanie olejku rycynowego


Olejek był sławny w charakterze medykamentu już w antycznych czasach. Wiele lat temu olej rycynowy był wykorzystywany za pośrednictwem lekarzy jako specyfik przyspieszający poród. W sukcesywnych czasach traktowany był jako niesłychanie ważny lek na niedyspozycje naszego systemu.
Olej rycynowy nie należy do specyfików cieszących się wyjątkową popularnością w Polsce i za granicą. Obecnie można nabyć całą masę różnorodnych odżywek do brwi, włosów czy też rzęs, które niestety nie posiadają w swym składzie takiego wytworu jak olejek rycynowy.

Jednak, oprócz nabycia olejków rycynowych, wykonalne jest zrobienie domowym sposobem specjalnej odżywki, która będzie zawierać olejek rycynowy. Jakie komponenty będą nam potrzebne oprócz olejku? Wypada wziąć kwasek cytrynowy oraz żółtko jajka. Składniki mieszanki trzeba ze sobą zmiksować, po czym posmarować końce włosów, które są rozdwojone. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na kupno, to olejek rycynowy można kupić w aptece bądź drogerii. Olejek kosztuje od dwóch zł - musimy się aczkolwiek liczyć z tym, że koszt będzie tak na prawdę zależał od jakości danego olejku rycynowego. Panie ciężarne nie mogą stosować jakichkolwiek towarów, mających w składzie olejek rycynowy.

Gdzie zdobyć olejek z rycynusa pospolitego?

Aby nabyć olejek rycynowy najłatwiej jest zapytać o ten specyfik w lokalnej aptece bądź też drogerii. Dobrym spsobem na zakup tego produktu są także sklepy internetowe oraz różnego rodzaju portale aukcyjne typu Allegro oraz eBay.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.