Operacje plastyczne - jak przygotować się do zabiegu plastyki brzucha?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Jolanta Terkowska

Czytano: 654 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 512 | Data: 22.10.13 | 0 komentarzyPodczas konsultacji z chirurgiem plastycznym pacjenci z reguły dowiadują się o tym, jak przebiega zabieg, jak będzie wyglądać proces rekonwalescencji, co można oraz czego nie powinno się robić po zabiegu. W jaki sposób można przygotować się do zabiegu, nawet na kilka tygodni przed nim?


Takie informacje przekazywane są zdecydowanie rzadziej albo wcale, chyba że dotyczą one przeciwwskazań do przyjmowania pewnych leków. Ten artykuł przedstawia klika ważnych kroków, które powinno się podjąć podczas przygotowań do zabiegu plastyki brzucha, zwanej również z języka angielskiego - tummy tuckiem. Mogą być one również przydatne przed innymi większymi zabiegami chirurgii kosmetycznej. Operacje plastyczne często wymagają bowiem tych samych środków ostrożności.

1) Jeżeli jesteś palaczem – rzuć palenie na okres minimum dwóch tygodni przed zabiegiem oraz po nim, ponieważ papierosy negatywnie wpływają na rekonwalescencje oraz zwiększają ryzyko komplikacji.


2) Utrzymuj dość stabilną wagę. Wahania wagi mogą zniszczyć rezultaty zabiegu, szczególnie jeśli mają one miejsce po nim. Ostra dieta przed zabiegiem, z kolei, pogarsza gojenie się ran.

3) Chirurg powinien udostępnić pacjentowi listę wszystkich leków oraz suplementów, których nie należy brać przed zabiegiem, oraz poinformować o wszystkich zaleceniach związanych ze znieczuleniem.

4) Nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciw-zapalnych oraz na bazie ziół, ponieważ rozrzedzają one krew i mogą przyczynić się do krwotoków.

5) Nie można spożywać żadnych posiłków ani przyjmować żadnych płynów przez co najmniej 10 godzin przed zabiegiem w związku z tym, że operacja jest wykonywana na znieczuleniu ogólnym.

6) Załatw wszystkie sprawy w pracy oraz w domu tak, abyś mogła wypoczywać oraz nie musiała się niczym martwić.

7) Zorganizuj sobie kogoś, kto odbierze cię z kliniki oraz zajmie się tobą po zabiegu w razie, gdybyś potrzebowała pomocy.
 
8) Twój emocjonalny stan jest tak samo ważny jak fizyczny, dlatego bądź przygotowana na wahania nastrojów, uczucie zmęczenia oraz bólu, opuchliznę oraz siniaki po zabiegu. Należy pamiętać o cierpliwości oraz spokoju, ponieważ rekonwalescencja może zająć nawet kilka miesięcy.

9) Bądź cierpliwa! Powrót do formy zajmie trochę czasu, a opuchlizna i zasinienie może utrzymywać się przez 3-4 miesiące. Efektów końcowych można spodziewać się dopiero, gdy cała opuchlizna ustąpi.
 
10) Przed zabiegiem sprawdź, czy przygotowałaś następujące rzeczy: kostki lodu (do kompresów), wygodne ubrania, telefon w zasięgu ręki, tabletki przeciwbólowe (powinnaś dostać je od lekarza), wszystko, co może pomóc ci się zrelaksować i co sprawi, że będziesz czuć się komfortowo. Prysznic ręczny oraz krzesełko pod prysznicem mogą okazać się bardzo pomocne.

11) Zbierz wszystkie potrzebne informacje! Sprawdź opinie pacjentów na stronie i forach. Nie ufaj jednak wszystkiemu, co przeczytasz lub zobaczysz. Czasem opinie na temat komplikacji czy błędów lekarza są niezgodne z prawdą. Zawsze weryfikuj wszystkie informacje znalezione w Internecie z osobą, która się na tym zna, taką jak własny chirurg plastyczny.

12) Przygotuj sobie listę pytań, które chciałabyś zadać swojemu chirurgowi. Nie ma nic gorszego niż niepewność, gdy idzie się na zabieg.

13) Staraj się pozostać pozytywnie nastawiona oraz zrelaksowana. Jeżeli przejdziesz dokładnie przez powyższe punkty i przygotujesz wszystko wcześniej, na pewno będziesz czuć się o wiele spokojnie


Podpis

Jolanta Terkowska


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.