Piękny, zdrowy uśmiech

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: precle.wzorek

Czytano: 421 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 305 | Data: 10.07.13 | 0 komentarzyŚliczny uśmiech to nie tylko chluba, to również bardzo dobry indeks stanu naszego zdrowia. Na nieszczęście zęby narażone są na masę zagrożeń. Pośród nich występuje uznawana za chorobę społeczną próchnica.


Próchnica zębów to bakteryjna choroba zakaźna. Nie ma państwa na świecie, w którym by nie występowała. Co ją pobudza? Jej przyczyną są występujące w płytce nazębnej bakterie plus zarazki, jak też dieta skromna w wapń, fosfor, witaminy plus mikroelementy. Ubytki próchnicowe powstają w podobny sposób w zębach stałych, jak też w mlecznych - tak utrzymuje każdy stomatolog. Kraków nie jest w takim razie wyjątkiem miejsca, gdzie na próchnicę zębów chorują nie tylko dorośli, ale również młodsi.

Próchnica najczęściej pojawia się w zagłębieniach na powierzchniach żujących zębów trzonowych ewentualnie w ich rowkach, do tego na powierzchniach stycznych zębów przedtrzonowych i trzonowych. Oprócz tego, występuje także na powierzchniach przydziąsłowych wszelkich zębów. Na jej intensyfikację mają oddziaływanie w szczególności: przesadne spożycie węglowodanów (cukrów), unikanie konsumowania twardych pokarmów, jakie oczyszczają zęby, a także niewłaściwa higiena jamy ustnej. W jaki sposób przeciwstawiać się próchnicy?

Najistotniejsze, aby symetrycznie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Kraków na swym terenie ma ich nadzwyczaj sporo. To naturalnie dentysta ewentualnie pomoc dentystyczna przyuczy nas, lub nasze dziecko, słusznej higieny jamy ustnej. I tu pojawia się pytanie, jakże odkryć perfekcyjnego stomatologa, jaki nie tylko wyleczy powstałe ubytki, ale również wskaże słuszną drogę dbania o zęby. Najprostszym fortelem jest szukanie w najbliższej okolicy. I tak można w wyszukiwarkę internetową wpisać, na przykład hasło: dentysta kraków nowa huta. W ten sposób nie tylko odnajdziemy gabinet stomatologiczny w najbliższej okolicy, alerównież natrafimy na fora internetowe, gdzie odkryjemy wartościowe uwagi pacjentów.
Podpis

Dentysta w Krakowie


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.