Psychoterapeuta, czy psycholog

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 573 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 292 | Data: 01.08.12 | 0 komentarzyWiele osób myli psychologa z psychoterapeutą. W takim przypadku nie wiemy w jakich sytuacjach udać się do jakiego specjalisty. Musimy zdawać sobie sprawę, że każda psychoterapia ma za zadanie zarówno leczyć, ale również poprawiać funkcjonowanie danej osoby, która na terapię się zdecydowała.


Każdy psychoterapeuta buduje ze swoim pacjentem relację, która ma za zadanie znacznie lepsze zapoznanie się z problemami takiej osoby. Każdy człowiek jest w stanie korzystać z licznych uzdolnień. Uzdolnienia pozwalają nam dobrze funkcjonować i radzić sobie z problemami. W wielu przypadkach, gdy pojawia się problem nie jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania. W takim przypadku psychoterapeuta ma za zadanie nakierować nas na odpowiednią ścieżkę, która jest w stanie pozwolić nam na poradzenie sobie z danym problemem w odpowiedni sposób. Najgorzej radzimy sobie z sytuacjami, które powodują u nas lęki. Są to bardzo często traumatyczne oraz przerażające przeżycia. W przypadku każdego człowieka takie sytuacje mogą być bardzo różne. Każde takie wydarzenie powoduje, jednak stres, który jest w stanie nawet całkowicie nas paraliżować.

Wiele takich traumatycznych sytuacji jest w stanie oddziaływać na nas przez bardzo długi czas. Rolą jaką ma psychoterapeuta jest umożliwienie nam znalezienia sposobu na radzenie sobie z problemem jaki posiadamy, tak byśmy mogli normalnie funkcjonować. Psychoterapia ma za zadanie nauczenie przystosowania się do trudnych warunków.

W znacznym stopniu polega ona na pokazaniu metod adaptacyjnych, tak by organizm sam zaczął radzić sobie z danym problemem psychologicznym, czyli by pojawiła się reakcja obronna. W obliczu problemu terapeuta ma za zadanie umożliwić pacjentowi lepszy wgląd w samego siebie, by móc zrozumieć siebie. W ten sposób następuje rozpoznanie problemu oraz lepsze poznanie własnych emocji, czy myśli. Jest to w stanie znacznie zmienić sposób przezywania rzeczywistości. Im lepiej rozumiemy nasze codzienne zachowania, tym lepiej jesteśmy w stanie radzić sobie z poszczególnymi problemami jakie pojawiają się w naszym życiu.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.