Psychoterapeuta to nie psychiatra

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 562 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 298 | Data: 01.08.12 | 0 komentarzyKorzystanie z różnych terapii staje się obecnie coraz bardziej popularne. W wielu przypadkach możemy, jednak nadal spotkać się z sytuacjami, gdzie nie odróżnia się roli psychoterapeuty i psychiatry.


Każdy psychoterapeuta ma za zadanie jedynie pomaganie w przypadku normalnych problemów psychologicznych jakie pojawiają się w przypadku każdego człowieka. Nie każdy psycholog musi być terapeutą. Niestety taka zasada działa również w odwrotną stronę, czyli nie każdy terapeuta ma za sobą naukę psychologii.

Nie zawsze jest to oczywiście konieczne. W wielu przypadkach możemy, jednak spotkać się z tym, że psychoterapeuta wprowadza w błąd osoby, które korzystają z jego usług. W przypadku zdecydowania się na taką terapię musimy liczyć się z tym, że taka osoba jest w stanie znacznie bardziej nam zaszkodzić, niż pomóc. Takie sytuacje związane są z brakiem uregulowań prawnych związanych z tym kto jest w stanie zawód terapeuty wykonywać. Musimy zdać sobie sprawę, że każda osoba może zostać terapeutą. Zanim wybierzemy określony ośrodek, gdzie zamierzamy przejść terapię, czy też zanim wybierzemy odpowiednio gabinet, powinniśmy dobrze sprawdzić na jakiej podstawie ktoś zajmuje się terapią.

Osoba, która twierdzi, że jest psychoterapeutą powinna posiadać jakieś certyfikaty, które świadczą o przejściu nauki, która daje możliwość przeprowadzania danej terapii. Jeśli psychoterapeuta nie posiada takich dokumentów powinniśmy podchodzić ostrożnie do korzystania z takich usług. Nie powinniśmy ulegać również jedynie namowom rodziny, czy znajomych, by skorzystać z usług konkretnego terapeuty.

Powinniśmy się natomiast starać w jak najbardziej szeroki sposób sprawdzić różne informacje na temat osoby, u której zamierzamy przechodzić jakąś terapię. Najmniej problemów spotkamy, gdy zdecydujemy się korzystać z profesjonalnych ośrodków jakie od lat zajmują się prowadzeniem określonego rodzaju terapii. W takim przypadku możemy mieć znacznie więcej pewności, co do profesjonalizmu i wiedzy osób do jakich trafimy.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.