Ratuj się przed bólem głowy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 519 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 522 | Data: 04.04.13 | 0 komentarzyKiedy nęka nas ból głowy, to oczywiście warto jest mu zaradzić. Nie ma sensu zmagać się z bólem, jeśli wystarczy środek przeciwbólowy, aby go zahamować i zlikwidować.


Środków przeciwbólowych mamy wiele obecnie dostępnych w sprzedaży i wybór mamy ogromny. Możemy znaleźć środki przeciwbólowe o przeznaczeniu do walki z bólem o małym i średnim natężeniu i również znaleźć możemy środki przeciwbólowe, które przygotowane są do walki z ostrym bólem o dużej sile. Warto więc dokładnie dobierać leki przeciwbólowe do naszych potrzeb. Możemy znaleźć w aptekach przeciwbólowe środki o różnym składzie i warto jest przekonać się, który skład dla nas jest najkorzystniejszy.

Wrażliwość na poszczególne elementy składowe środków przeciwbólowych zależy od indywidualnych preferencji organizmu. Środki przeciwbólowe mogą występować w wielu formach. Nie tylko możemy znaleźć je w tabletkach, ale również i dostępne są czopki przeciwbólowe i przeciwbólowe kremy i maści oraz krople, które zazwyczaj przyjmowane są w połączeniu z wodą. Mamy więc wybór również jeśli chodzi o formę naszego przeciwbólowego środka. Osoby, które nie lubią łykać tabletek mają wiele alternatyw i z pewnością zwalczą ból skutecznie przy ich pomocy.

Do walki z bólem głowy warto więc wykorzystywać dostępne środki, ale jeśli ból nasz utrzymuje się długo i dużo razy powraca do nas, to warto jest udać się do lekarza specjalisty, który zleci nam specjalistyczne badania. Specjalistyczne badania pomogą wykryć różne nieprawidłowości w naszym organizmie, które powodować mogą bóle głowy. Warto również wspomnieć, iż niektóre z leków przeciwbólowych dostępne są tylko za okazaniem recepty.

Coraz bardziej zauważalny staje się koniec lata i to, że wielkimi krokami nadchodzi jesień. Osoby, które nie przepadają za upalnymi i zbyt ciepłymi pogodami cieszą się, wiele osób wyraża jednak obawę w związku z tym, że jesień i zima to okres, w którym często łapie nas grypa. Grypa jest chorobą, która przenosi się drogą kropelkową, dlatego jeżeli mamy kontakty z kimś, kto zachorował, to możemy spodziewać się, że wkrótce również złapie nas choroba. Nie należy mylić jej z przeziębieniem, pomimo tego, że objawy są dosyć podobne.

Grypa przebiega jednak w zasadzie od początku w zdecydowanie bardziej ostry i gwałtowny sposób. Głównymi objawami tej choroby są: wysoka gorączka, dreszcze, mocny ból głowy, bóle mięśni i gardła, ogólne uczucie zmęczenia i wyczerpania organizmu oraz brak apetytu. Jeżeli wiemy, że złapała nas grypa, to nie powinniśmy wychodzić z domu – po pierwsze, pogorszymy tym swój stan zdrowia, a po drugie, będziemy niepotrzebnie zarażali inne osoby. Najlepiej zawinąć się w ciepłą kołdrę i nie wychodzić wówczas z łóżka, a zamiast tego dużo czasu poświęcać na sen. Należy również przyjmować przepisane przez lekarza lekarstwa i pić dużo płynów. W ten sposób na pewno pokonamy chorobę i szybko się wyleczymy.
Podpis

Dorota Chojnacka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.