Szpital prywatny - zalety leczenia

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Portosto

Czytano: 538 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 513 | Data: 21.03.14 | 0 komentarzyNietrudno zauważyć, że różnica pomiędzy poziomem usług medycznych oferowanych przez publiczną służbę zdrowia i prywatne przychodnie oraz szpitale, jest ogromna.


Dlatego też wiele osób analizuje wady i zalety obu rozwiązań i rozważa rezygnację z państwowej służby zdrowia na rzecz ośrodków prywatnych. Co więc może zaoferować nam prywatny szpital lub przychodnia?

Niewątpliwą zaletą prywatnych placówek medycznych jest wysoka jakość obsługi, czego często brakuje nam w państwowej służbie zdrowia. Niestety pod tym względem wiele przychodni i szpitali państwowych nadal nie spełnia oczekiwań pacjentów. Nic więc dziwnego, że pojawia się irytacja i chęć zmian. W rezultacie pada również decyzja o przejściu na leczenie prywatne, które jest co prawda droższe, ale za to lepiej funkcjonuje i to pod wieloma względami.

Za wyborem prywatnej służby zdrowia często stoją krótsze terminy oczekiwania na wizytę i brak kolejek. Zapisując się do lekarza specjalisty w państwowej przychodni, musimy liczyć się z tym, że wizyta u niego będzie miała miejsce nawet za kilka miesięcy, co w przypadku tak ważnej kwestii jak zdrowie, jest wręcz absurdalne. A gdy już nadejdzie dzień wizyty u lekarza, jesteśmy skazani na kilkugodzinne czekanie w kolejce. W przypadku placówek prywatnych taki problem nie istnieje. Do specjalisty możemy dostać się nawet tego samego dnia, w którym zgłosimy takie zapotrzebowanie.

Zarówno przychodnia, jak i szpital prywatny mają zdecydowanie lepsze wyposażenie niż placówki państwowe. Lekarze korzystają z nowoczesnego sprzętu medycznego, którego w większości przypadków brakuje w zwykłych szpitalach. Ponadto gabinety lekarzy i sale szpitalne są estetycznie urządzone, dzięki czemu pacjenci czują się w nich lepiej niż szpitalach państwowych, w których zwykle wciąż drzemie duch PRL-u.

Nie bez znaczenia jest też krótszy pobyt w szpitalu prywatnym w przypadku zabiegów, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji. Aby szpital państwowy dostał pieniądze z NFZ, musi przetrzymać pacjenta co najmniej trzy dni, nawet jeśli jego stan zdrowia tego nie wymaga. W placówce prywatnej nie ma takiej konieczności. Jeśli pacjent potrzebuje tylko zrobić badania, może wrócić do domu następnego lub nawet tego samego dnia.

Szpital prywatny oferuje również milszą atmosferę, co jest niewątpliwą zaletą. Pacjenci mogą więc liczyć na najwyższej jakości obsługę, zarówno ze strony kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, jak i pracowników rejestracji, cateringu oraz salowych. Dzięki temu pobyt w szpitalu i czas leczenia przebiega znacznie przyjemniej.

Wadą prywatnego leczenia są wysokie koszty. Jednak jest to jedyna alternatywa dla leczenia w placówkach publicznych, które nie funkcjonują tak, jak byśmy chcieli, mimo że co miesiąc odciągane są z naszych wynagrodzeń składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego też w trosce o nasze zdrowie jesteśmy gotowi zapłacić dodatkową sumę. Aby prywatne leczenie było bardziej dostępne, placówki medyczne oferują ubezpieczenie zdrowotne, które w zależności od wybranego pakietu pokrywa koszty leczenia w całości lub częściowo.Podpis

Odwiedź szpital prywatny Medicover


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.