Uważaj na wagę w trakcie ciąży

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 466 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 352 | Data: 13.12.12 | 0 komentarzyPopularnie panuje przekonanie, iż kobieta w ciąży może nawet znacznie swoją wagę zwiększyć w naturalny sposób ponieważ dziecko waży i ważą również wody płodowe.


Oczywiście dziecko zwiększa swoją wagę wraz ze wzrostem i również wody płodowe niemało ważą, ale waga kobiety nie powinna wzrosnąć w okresie ciąży więcej jak piętnaście kilogramów. Kobieta w ciąży, które opycha się jedzeniem i naprawdę je za dwoje, wyrządza sobie krzywdę i funduje sobie problemy z obwisłą skórą i rozstępami.

Prawidłowy wzrost wagi w trakcie ciąży gwarantuje kobiecie dobre samopoczucie i również ułatwiony powrót do figury sprzed ciąży. Waga w ciąży powinna być skrupulatnie kontrolowana. Oczywiście nie powinna kobieta popadać w obsesję na punkcie wagi, ale jest to niezwykle ważną kwestią. Nasza waga naturalnie będzie zwiększać się stopniowo i jej nagły przyrost jest niewskazany. Oznaczać będzie to po prostu, iż za dużo jemy i że powinnyśmy przyhamować nieco nasz apetyt. Wiele kobiet w ciąży boryka się z nadwagą, ale my nie musimy do tego grona dołączać. Pamiętajmy, że będąc w ciąży, możemy wykonywać specjalne ćwiczenia, które opracowane są z myślą o kobietach ciężarnych.

Te ćwiczenia pomogą się nam odprężyć i nasz organizm będzie podczas ciąży zdrowo i prawidłowo funkcjonował. Jeśli zdecydujemy się na wykonywanie ćwiczeń w ciąży, to powinnyśmy dowiedzieć się, jakie konkretnie ćwiczenia są dla nas przeznaczone. W tym celu warto jest udać się do specjalisty. Również wizyta u dobrego dietetyka jest wskazana. Dietetyk pomoże nam naszą dietę wzbogacić we wszystkie konieczne do prawidłowego rozwoju płodu elementy odżywcze. Próba zaplanowania ciąży powinna odbywać się, kiedy mamy dobrą pracę i mieszkanie. Jeżeli jesteśmy na to gotowi finansowo, pozostaje jeszcze kwestia przygotowania psychicznego. Zaplanowanie ciąży wiąże się z nowymi, bardzo dużymi obowiązkami, z wieloma wyrzeczeniami oraz poświęceniem się dla dobra przyszłego dziecka. Nawet jeśli jedno z rodziców uważa, że jest na to gotowe, należy się upewnić czy partner tak samo podoła temu nowemu zadaniu.
Podpis

Ciąża


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.