Mezoterapia igłowa, czyli szansa na młodość

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 530 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 310 | Data: 07.06.13 | 16 komentarzyMezoterapia – stosuje się ją, by spłycić zmarszczki, redukować cellulit i rozstępy. Sięgają po nie również osoby walczące z łysieniem. Można wybrać tą igłową (uważa się, że jest skuteczniejsza) lub bezigłową.


Dla kogo jest mezoterapia?

Gabinety medycyny estetycznej coraz częściej polecają zabiegi mezoterapii, które mają na celu podwyższenie napięcia skóry. Nazwa pochodzi od greckiego „mesos”, co znaczy środek oraz „therapei”, czyli terapia. To prawdziwy zastrzyk młodości. Poleca się ją przede wszystkim tym, którzy chcą spłycić zmarszczki. Działa także wygładzająco na skórę z problemem cellulitowym. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje w skórę specjalny „koktajl”. Ampułki do mezoterapii igłowej zawierają taką ilość substancji, która jest dla organizmu bezpieczna. Warto jednak pamiętać, że jeden zabieg nie rozwiąże nasze problemu – aby efekty były widoczne i utrzymywały się należy powtarzać procedurę raz w tygodniu przez dwa miesiące. W późniejszej fazie zabieg stosuje się raz na trzy miesiące. Dopiero wtedy można powiedzieć, że skóra jest jędrniejsza.


379_2869605.JPG

A co jest w tajemniczych ampułkach?

Przed zabiegiem pacjent musi także się odpowiednio się przygotować – podaje się preparaty mineralne, witaminy oraz leki przeciwzapalne, które mają wzmocnić skórę, w którą aplikuje się substancje lecznicze, które zawierają między innymi kofeinę lub kwas hialurynowy. Ampułki do mezoterapii mogą mieć różny skład – to też zależne jest od tego jak przypadłość jest leczona. W skład takiego koktajlu wchodzą zazwyczaj trzy lub cztery składniki takie jak krzemionka, L-karnityna czy wyciąg z karczocha. Lekarz używa cienkich igieł – dzięki temu ślady po zabiegu są niewidoczne. Zdarza się jednak, że gdy lekarz trafia na naczynko krwionośne, może powstać nieestetyczny siniak. Nie powinno mieć to jednak poważniejszych konsekwencji. Sprzęt, do którego zalicza się pistolet do mezoterapii igłowej musi być jednak sterylny!Jeżeli wszystkie środki ostrożności będą zachowane – skóra będzie wyglądała naprawdę lepiej.

Podpis

Wiecznie młoda


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.